در نوشته “دو نکته حیاتی در اختلاط جی اف آر سی GFRC” درباره اهمیت روش اختلاط در کیفیت و خواص نهایی بتن جی اف آر سی / GFRC صحبت کردیم. روش و دستورالعمل اختلاط که اجزا و مواد ترکیبی بتن جی اف آر سی / GFRC طبق آن با هم مخلوط می شوند، تاثیر عمیقی بر سهولت و سرعت ترکیب و همچنین کیفیت مخلوط دارد.

با پیروی از دستورالعمل های استاندارد اختلاط بتن جی اف آر سی / GFRC می توانید مطمئن شوید که مخلوط ترکیب شده به سرعت و به طور کامل ترکیب می شوند. و همانطور که در مقاله “مقدمه ای بر نحوه اختلاط و میکس جی اف آر سی / GFRC” نیز بیان شد، در صورتی که دستورالعمل اختلاط را اغییر دهید و یا بعضی مرحله ها را انجام ندهید، می تواند منجر به این شود که ترکیب به حالت بهینه خود دست نیابد و باعث بسیار سخت شدن و یا بیش از حد نرم شدن جی اف آر سی / GFRC حاصله شود که پس از جدا کردن بتن از قالب خود را نشان می دهد.

پیش اختلاط جی اف آر سی GFRC

پیش از پرداختن به دستوالعمل های اختلاط باید برخی فرآیندها را که پیش اختلاط محسوب می شوند انجام داد که عبارتند از:

– ابتدا اجزای مایع را با یکدیگر مخلوط کنید که شامل آب، یخ و روان کننده های مایع می شود.

– اجزا و عناصر خشک را نیز با یکدیگر مخلوط کنید که شامل رنگ دانه ها، روان کننده های خشک و سایر اجزای خشک جی اف آر سی GFRC مانند شن و ماسه و سیمان می شود.

– الیاف شیشه ای یا همان فایبر گلاس را با اجزا و عناصر خشک مخلوط نکنید.

بنابراین باید پیش از شروع مرحله اصلی اختلاط بر اساس تجربه و مشورت با متخصصان تصمیم بگیرید که آیا قصد استفاده از روان کننده های خشک را دارید و یا روان کننده های مایع.

برای مشاهده نمونه های بتن جی اف آر سی / GFRC که از دستورالعمل های استاندارد اختلاط تولید شده و به کار گرفته شده اند می توانید به صفحه جی اف آر سی / GFRC هنزا مراجعه نمایید و برای سفارش این محصول با کیفیت و زیبا با کارشناسان ما در هنزا تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *