انتخاب برگه

سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی؛ روش اجرا و نگهداری

سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی یکی از متریال های محبوب ساختمانی است که برای پوشش قسمت های مختلفی در ساختمان ها به کار می رود. مانند:

  1. پیاده رو ها (walkways)
  2. مسیرهای عبور ماشین در محوطه اطراف خانه (driveways)
  3. پاسیوها (patios)

البته کاربرد این محصول محدود به این موارد نیست و می توان گزینه های دیگری را برای آن برشمرد. باید توجه داشت هرچند که سیمان جزء اصلی سازنده این محصول و تمام انواع بتن ها است اما مواد اولیه دیگری نیز در ساخت سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی کاربرد دارند. از جمله:

  1. شن (sand)
  2. ریزدانه ها مانند ماسه و سنگدانه
  3. آب
  4. افزودنی های دیگری مانند رنگدانه
  5. افزودنی هایی برای ویژگی های کاربردی خاص

سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی؛ روش اجرا و نگهداری

برای آشنایی با هر یک از این مواد که در ترکیب این محصول به کار می روند، می توانید به مقاله “سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی و مواد سازنده آن” مراجعه نمایید.

روش ساخت سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی

این نوع کفپوش ها از بتن خشک ساخته می شود که همانطور که ذکر شد، ترکیبی از سیمان، شن، ماسه و رنگدانه ها است. اما در حین ساخت این محصول باید ترکیب مرطوب به وسیله آب باید در قالب هایی ریخته شود که این قالب ها در اندازه ها و شکل های مختلف ساخته می شوند که با توجه به طراحی کلی سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی دارد. در مرحله بعد باید قالب را تحت ارتعاش قرار دهیم تا فضای خالی بین ذرات از بین رفته و تراکم محصول بالا برود. در مرحله بعد باید اجازه داده شود تا محصول خشک گردد و شکل نهایی به دست آید.

مقاومت کفپوش های بتنی

سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی که به روش فوق ساخته می شوند دارای قدرت بالایی هستند که می توانند حداقل در برابر فشاری در حدود ۵۵ مگا پاسکال پایدار باشد. بتن معمولی تنها می تواند حدود ۲۰ مگا پاسکال فشار را تحمل کند. برای آشنایی با نحوه اندازه گیری مقاومت های مختلف در این نوع کفپوش ها می توان به صفحه “آزمایش مقاومت فشاری برای واحدهای سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی” مراجعه نمود.

روش ساخت سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی

هزینه سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی

محاسبه هزینه این محصول بستگی به فاکتورهای مختلفی دارد و می تواند در موارد مختلف به مقدار قابل توجهی مختلف باشد. برای آشنایی با تنوع این محصول می توانید به صفحه سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی هنزا مراجعه نمایید. در مورد هزینه این محصول باید به این امر دقت داشته باشیم که هزینه ای که لازم است برای داشتن یک کفپوش از جنس بتن داشته باشید، دو نوع است:

  1. هزینه ای که جهت خرید پنل ها یا مواد اولیه این محصول پرداخت می شود.
  2. هزینه ای که جهت نصب حرفه ای این محصول پرداخت می شود.

به دلیل ارزان قیمت بودن پنل های سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی نسبت به دیگر مصالح ساختمانی کفپوش، عمده هزینه ای که در اجرای این محصول هزینه می شود، مریوط به بخشی است که شما به مجریان حرفه ای پرداخت خواهید کرد. یک نصب و اجرای حرفه ای می تواند باعث افزایش کیفیت بصری و رعایت ظرافت ها و دقت های اجرایی و بهتر دیده شدن نکات طراحی شود. البته هزینه اجرا با توجه به اندازه و شکل پنل های مورد استفاده متفاوت خواهد بود.

نکته مهمی که می توان از مطالب فوق برداشت کرد این است که اگر شما خود بتوانید کار اجرا و نصب پنل های سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی را انجام دهید، باعث می شود که به اندازه قابل توجهی بتوانید در هزینه پیاده سازی این محصول صرفه جویی به عمل آورید. برای آشنایی با نکات اجرایی همچنین می توانید به صفحه “چگونه پنل های سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی را نصب کنیم؟” مراجعه کنید.

هزینه سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی

محافظت و تعمیر سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی

در مقایسه با دیگر کفپوش ها، باید گفت که کفپوش های بتنی مورد استفاده در سطوح مختلف نیاز به محافظت و مراقبت های روتین کمتری دارد. همین که این سطوح گهگاهی جارو شوند و یا به وسیله شلنگ آب شستشو داده شوند، برای نظافت و تمیز نگه داشتن کافی است. اگر در لابلای پنل های سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی گیاه روییده باشد، باید در اسرع وقت آن ها را از بین ببرید. زیرا در صورت رشد کردن می توانند موجب شکستن یا ترک برداشتن این پنل ها شوند.

از طرف دیگر در صورتی که بر روی ان ها رنگ یا لک ریخته باشد می توانید از مواد مخصوص لکه بری بتن جهت پاکسازی آن ها استفاده کنید. اما لازم است به دستورالعمل های اجرایی آن ها دقت کنید. زیرا مصرف بیش از اندازه می تواند باعث آسیب رساندن به بافت یا رنگ پنل های سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی گردد.

مطالعه مقاله “پرداخت کردن سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی” نیز دراین راستا به شما کمک می کند. در انتها به شما پیشنهاد می کنیم که در صورت تصمیم به استفاده از این محصول برای سفارش، طراحی و اجرا با کارشناسان و متخصصان ما در هنزا تماس حاصل نمایید.

تماس با ما

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *