همانطور که در مقاله “بتن اکسپوز چه کاربری هایی دارد؟” مشاهده کردید، بتن اکسپوز به دلیل آن که ظرفیت اجرایی بالایی دارد و ویژگی های برجسته مکانیکی و طراحی نیز به همراه دارد، می تواند در محیط ها و فضاهای مختلف و متنوعی به کار گرفته شود. اما آنچه لازم به ذکر است این است که اگر بخواهیم برای استفاده از این محصول آن را به شیوه بتن ریزی در محل استفاده کنیم لازم است به برخی نکات توجه ویژه داشته باشیم که عبارتند از:

  1. هم تراز بودن قالب هایی که برای بتن ریزی مد نظر قرار می دهیم. چرا که بر روی نمای نهایی بتن اکسپوز تاثیر به سزایی دارد. به خصوص از لحاظ جلوه بصری اهمیت آن بسیار زیاد است و مورد توجه معماران و سازندگان قرار دارد.
  2. استفاده از قالب های سالم. به دلیل آنکه اگر قالب هایی که قرار است در آن ها بتن ریزی صورت بگیرد را از لحاظ سلامت مورد اطمینان قرار ندهیم می تواند باعث گردد که عملیات بتن ریزی مختل شود و یا آن که پنل های بتن اکسپوز دقیقا به شکلی که مد نظر است در نیاید.هنگام اجرای بتن اکسپوز به چه نکاتی باید توجه کرد؟
  3. انجام صحیح درزبندی قالب ها. این عملیات نیز باعث می شود که قطعات و پنل های ساخته شده کاملا از هم جدا شود و حد و مرزهای بتن اکسپوز از یکدیگر مشخص باشد.
  4. بهره مندی از روغن قالب خوب. این باعث می شود که هنگامی که بخواهیم قالب ها را از بتن اکسپوز جدا کنیم به آن ها نچسبد که سبب شود بخشی از بتن اکسپوز بر روی قالب بماند و شکل و شمایل آن خراب از کار درآید.
  5. استفاده از عمل ویبره. این کار به خاطر آن است که اگر حباب هایی در حین ترکیب از آب یا هوا در داخل ساختار بتن اکسپوز موجود است، از میان آن خارج شود.

برای کسب اطلاع در مورد دیگر نکات ضروری در ساخت این محصول می توانید به کارشناسان و متخصصان هنزا مراجعه نمایید و همچنین البته می توانید به صفحه بتن اکسپوز هنزا نیز مراجعه نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *