همانطور که تا کنون مستحضر شده اید، در مورد مبلمان بتنی حرف های زیادی می توان گفت. دلیلش آن است که این محصول را می توان در دایره ای وسیع به کار گرفت. مبلمان بتنی امروزه توانسته نه تنها در خانه ها و داخل ساختمان ها بلکه در محیط های بیرونی و شهری نیز به کار گرفته شود. و نه تنها فقط یه ساختار میز و صندلی محصور نیست بلکه می توان در ساخت کابینت، کانتر آشپزخانه و سایر وسایل دکوری خانه و سرویس های بهداشتی و آرایشی نیز از مبلمان بتنی استفاده کرد.

همچنین جهت یادآوری باید گفت که در محیط های شهری جهت بالا بردن درجه زیبایی یک فضای شهری گزینه های مختلفی وجود دارند که هر یک از آن ها را می توان با استفاده از مبلمان بتنی تهیه و تولید کرد. همانطرو که در نوشته قبلی تحت عنوان “مبلمان بتنی به صورت مجسمه های شهری” به یکی از انواع مختلف مبلمان بتنی و شهری که این روزها در شهرهای مختلف جهان نیز در حال افزایش است پرداختیم. که همان مجسمه ها هستند که به عنوان هنری سه بعدی مورد قبول همگان واقع می شوند.

مبلمان بتنی مقاوم در برابر وندالیسم

در اینجا لازم به ذکر است که مبلمان بتنی که به شکل مجسمه می تواند در میادین یا بخش های مختلف شهری مورد استفاده قرار گرفته و نصب شود، تنها سازه های تزئینی برای محیط های شهری نیستند بلکه برای این امر می توان از ویژگی های مصالح و سازه های دیگر نیز بهره برد که هر یک از آن ها به نوبه خود می توانند کمکی در راستای بالا بردن کیفیت بصری یک محوطه باشند. لبیته در کنار هم قرار گردن المان های مختلف مبلمان بتنی می تواند تاثیر زیبایی و جلوه هنری آن را دو چندان کند.

پس همان طور که گفته شد لزومی ندارد تصور کنید که مبلمان بتنی را صرفا می توان داخل فضاهای بسته به کار گرفت، بلکه میقاومتی که در ساخت انواع مبلمان بتنی لحاظ می شود این امکان را برای آن ها فراهم می کند که به خوبی بتوانند در فضاهای بازی که در معرض باد و باران و آفتاب و سایر عناصر آسیب زننده محیطی قرار دارند، به خوبی از خود مقاومت نشان دهند و همین ویژگی ها سبب شده که این سازه را امروزه در نقاط مختلف به طور گسترده مشاهده نماییم.

مبلمان بتنی که به صورت مجسمه هایی در فضاهای شهری قرار می گیرند می توانند چند بعد و خاصیت را پوشش دهند. یعنی صرفا نباید تصور کنیم که مبلمان بتنی و شهری یا مجسمه ها، سازه هایی جهت زیبایی هستند، هر چند که این بعد و این مسئله بسیار حائز اهمیت است. اما لازم است که توجه داشته باشید که می توان از این جنبه این سازه استفاده کرد و مثلا مجسمه هایی را به یادبود شخصیت ها و یا اتفاقات خاص تاریخی و فرهنگی ساخت که همواره یادآور آن ها باشند.

مبلمان بتنی در فضاهای شهری

پس این خدمتی است که مبلمان بتنی می توان در راستای ارتقای وجهه فرهنگی یک شهر انجام دهد. وقتی که مبلمان بتنی می تواند ابن ظرفیت را در اختیار ما قرار دهد که بتوانیم از شخصیت هایی که نماد ادب و فرهنگ و تاریخ یک کشور هستند، مجسمه هایی بسازیم و آن ها را در میادین شهری و یا سایر مکان های شهری قرار دهیم، می بینیم که جایگاه این محصول به عنوان یک سازه افزایش دهنده و کمک کننده به ارتقای فرهنگی یک شهر، جایگاه جدی و پر اهمیتی است.

علاوه بر آن چنین استفاده ای از این محصول باعث می شود که دیدن همان مجسمه ها بهانه ای برای مراجعه برخی افراد باشد. که تنها به هدف تماشای زیبایی آن مبلمان بتنی به محلی که در آنجا نصب است مراجعه کرده و آن را تماشا کنند. به این ترتیب می توان انتظار این امر را داشت که این سازه ها بتواند در جذب گردشگر و بیننده نیز اثر قابل توجهی داشته باشد. بنابراین هر چه در این زمینه جلوتر رفته و پیشرفت بیشتری حاصل شود می توان به کارکردهای مبلمان بتنی نیز افزود.

جنس بتنی مبلمان بتنی و در واقع مجسمه های شهری باعث می شود که مقاومت بالایی در برابر نور خورشید داشته باشند که می تواند به راحتی رنگ سایر اجسام و متریال ها را دچار آسیب و رنگ رفتگی کند. به همین جهت توجه خود را بر روی مبلمان بتنی برای ساخت مجسمه ها گذاشته ایم، هرچند همانطور که می دانید از دیگر متریال ها نیز برای ساخت چنین حجم هایی می توان استفاده کرد و استفاده می کنند، اما هیچ یک دارای آن میزان پایداری و استحکام لازم که مبلمان بتنی دارد، نیستند.

همانطور که پیشتر درباره وندالیسم نیز سخن گفتیم، پدیده ای است که به معنای میل برخی افراد در احتماع برای آسیب زدن به سازه های شهری است. که در همه نقاط جهان وجود دارد ولی استفاده از مبلمان بتنی می تواند این سازه ها را در برابر تخریب ایمن کند و به همین منظور توصیه می کنیم که راه های دیگر محافظت از سازه های مبلمان بتنی را در گفتگو با متخصصان ما در هنزا بررسی کنید. و شما نیز می توانید نمونه های این محصول را در صفحه محصولات هنزا مشاهده نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *