انتخاب برگه

چرا سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی برای پوشش پاسیو مناسب است؟

برای پوشش کف سطوح گزینه های مختلفی پیش روی دست اندر کاران ساخت و ساز قرار دارد. در نوشته “سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی در مقایسه با اسلب بتنی ریخته شده” دو مورد از این کفپوش ها را با یکدیگر مقایسه کردیم و همانطور که مشاهده شد، برتری ها و مزایای استفاده از پنل ها بتنی پیش ساخته را نمایان ساختیم. در همین راستا قصد داریم که در این نوشته موضوعات زیر را مورد تحلیل و بررسی قرار دهیم.

  1. ویژگی های مناسب برای استفاده از سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی در پاسیو
  2. چالش های استفاده از سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی

ویژگی های مناسب برای استفاده از سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی در پاسیو

به کار گیری این نوع از کفپوش ها در ساخت سطوح پاسیو نسبت به دیگر رقبا و گزینه ها برتری های زیادی دارد. این متریال سطحی مسطح، صاف و ملایم را در اختیار شما قرار می دهد که دارای خصوصیات زیر است:

چرا سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی برای پوشش پاسیو مناسب است؟

۱.       برای همه انواع مبلمان که بخواهیم در پاسیو به کار ببریم و همچنین فعالیت های بیرونی مناسب است.

۲.       نظافت و تمیزکاری این نوع کفپوش ها کاری ساده است.

۳.       برخلاف کفپوش های ماسه ای، هنگام راه رفتن بر روی سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی آثار خاک و ماسه بر روی کفش شما باقی نمی ماند که به این ترتیب به خانه منتقل شود.

۴.       نکته مهم دیگر آن است که این نوع کفپوش در برابر رشد و نفوذ علف های هرز نفوذ ناپذیر است.

۵.       کفپوش های سنگی با تغییر فصل دچار انقباض و انبساط و در نتیجه تغییر می شوند ولی سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی از این تغییرات فصلی مصون است و در نتیجه پایداری بیشتری دارد.

در آخر لازم است این نکته را بیفزاییم که شما می توانید برای پوشش کف پاسیوی خود با مشورت و کمک گرفتن از مشاوران و طراحان ما در هنزا، کار نصب پنل ها را خود انجام دهید و به این ترتیب در هزینه های مصرفی و اجرایی تا حدود قابل توجهی صرفه جویی به عمل خواهید آورد. برای این منظور کافی است با متخصصان و مشاوران ما در هنزا تماس حاصل نمایید.

چالش های استفاده از سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی

چالش های استفاده از این نوع کفپوش ها، بدون تعجب مربوط به ویژگی های خود بتن است. در ادامه به برخی از این ویژگی ها اشاره خواهیم نمود:

چالش های استفاده از سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی

۱.       برگشت ناپذیری مراحل ساخت بتن به این ترتیب است که پس از آنکه مخلوط سفت شود و خود را بگیرد، دیگر راه برگشتی وجود ندارد و در صورتی که خطایی در این فرایند رخ داده باشد، قابل جبران نخواهد بود.

۲.       حساسیت اجرایی این محصول بالاست و بنابراین باید مراحل آماده سازی قالب ها به گونه ای تنظیم شود که به خوبی بتوانند برای شما کار کنند.

۳.       در فرآیند ساخت سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی، پس از بتن ریزی و لایه کشی، فرآیند اولیه تسطیح و صاف کردن این محصول با یک تخته بلند با ابعاد ۲ در ۴ متر انجام می شود. برای آشنایی با فرآیند بتن ریزی این محصول می توانید به مقاله “بهترین پایه برای کفپوش های بتنی چیست؟” مراجعه نمایید.

این فرآیند در واقع مرحله اول تسطیح کفپوش مورد نظر است و اهمیت آن در این است که باید پایه ای برای انجام مراحل بعدی باشد. لذا لازم است که با دقت تمام صورت پذیرد و سطح اولیه محصول کاملا مسطح و یکپارچه گردد.

مرحله پایانی ساخت یک پنل سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی آن است که این محصول را طبق طرح مورد نظرخود پرداخت کنیم. برای آشنایی کامل با شیوه پرداخت کردن این محصول می توانید به مقاله “چگونه می توان بتن اکسپوز را پرداخت کرد؟” رجوع نمایید که در آن تلاش کرده ایم شما را با روش ها و متدهای متنوعی که جهت پرداخت این محصول به کار می رود، آشنا سازیم.

نکته دیگری که رعایت آن در حین ساخت پنل های پیش ساخته سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی لازم است مراعات گردد، آن است که نباید در پرداخت سطح افراط به خرج دهیم و اصطلاحا دچار overwork نشویم. دلیل این امر آن است که اگر رطوبت سطح تمام شده بیش از مقدار استاندارد باشد، سبب ضعیف شدن محصول می گردد. به خصوص اگر بخواهیم از این کفپوش جهت پوشش سطوحی استفاده نماییم که بار زیادی را تحمل می کنند. مثلا برای پیاده رو ها و یا بخشی از فضای باز خانه که جهت تردد وسایل نقلیه مورد استفاده قرار می گیرد.

در انتها به شما پیشنهاد می کنیم که با توجه به طرح ها و الگوهای مختلفی که برای ساخت انواع سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی وجود دارد، بهتر است پیش از آغاز به استفاده از این محصول، ابتدا طرح و الگوی مورد نظر خود را انتخاب نمایید. به این منظور باید تصمیم خود را درباره ابعاد، شکل، رنگ و سایر ویژگی های این محصول اتخاذ کنید. یکی از راهکارهایی که می تواند در این زمینه به شما کمک شایانی نماید، مراجعه به صفحه سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی هنزا است.

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.