انتخاب برگه

جی اف آر سی

این روزها با پیشرفت شگرف در طراحی سازه و همچنین معماری های اعجاب انگیز، مصالح و روشهای اجرای سنتی، نه تنها پاسخگوی این نوآوریها نیستند بلکه از لحاظ ایمنی و اقتصادی نیز توجیه پذیر نمی باشند. از این رو از دهه شصت میلادی توسط انجمن پیش ساخته های بتنی کانادا برای ساخت قطعات نمای ساختمان شیوه جدیدی را در پیش گرفتند، که آن استفاده از الیاف شیشه در بتن به جای فولاد در قطعات پیش ساخته نما بود. از آنجا که مقاومت خمشی و کششی جی اف ار سی از بتن معمولی بیشتر است، از این رو محصولات جی اف ار سی بطور گسترده در صنعت ساختمانی روز دنیا استفاده می شود.این قطعات با داشتن استحکام و دوام دراز مدت در برابر شرایط محیطی مثل باد، باران و نور آفتاب وحتی زلزله وهمچنین توانایی جی اف ار سی در بوجود آوردن هر بافت، شکل و طراحی که به ساختمان اجازه می دهد با محیط اطراف بهتر ترکیب شود، سبب شده است تا مزیت بیشتری نسبت به مصالح مشابه داشته باشد.

مزایای انتخاب جی اف آر سی یا جی آر سی هنزا نسبت به سایرین

مقاومت

سبکی

تنوع در انتخاب اشکال و رنگ مختلف نما

عدم محدودیت طراح در انتخاب شکل

امکان اجرا در تمام سطوح(افقی، قائم، زیر سقف)

کیفیت بالای سطوح تمام شده(به دلیل تولید پیش ساخته)

دوام در برابر عوامل جوی

امکان استفاده از طرح های تزئینی

ظرافت

حداکثر ایمنی نصب در نمای ساختمان های بلند مرتبه

سهولت و سرعت در نصب

نمای دوطرفه (به غیر از تاثیر منظر بصری شهری، بر روی ساکنین نیز موثر است)

GFRC (جی اف آر سی) یا همان GRC (جی آر سی) که مخفف کلمات لاتین Glass-Fibre / Reinforced  Concere می باشد و منشا گرفته شده از خانواده precast concrete  است، ابزاری شگفت انگیز در دستان معماران نخبه و طراز اول دنیا قرار گرفت. و این روند با گسترش فرهنگ استفاده از GRC/GFRC توسط مهندسین، با سرعت در ادبیات ساخت و ساز دنیا رواج یافت.

پنل جی اف آر سی  (GFRC | GRC )

درود به همراهان گرامی. در این مطلب در رابطه با قیمت خرید پنل های جی ار اف سی و یا همان پنل های جی آر سی صحبت خواهیم کرد و پاسخ سوالاتی چون پنل جی آر سی چیست و به چه کاری می آید را خواهیم داد. تا انتها ما را همراهی فرمایید.

حتما تا کنون شما نیز شاهد پیشرفت هایی که در ساخت سازه ها شکل گرفته است را دیده اید و همچنین طراحی ها غول های عظیم الجثه و شکل نمای درونی و بیرونی آن ها شما را نیز به وجد آورده است.

از گذشته تا کنون مصالحی که در ساخت و ساز استفاده می گردد دچار تغییر و تحولاتی شده است و برخی از این متریال که حتی در گذشته های دور نیز مورد استفاده قرار می گرفته است امروزه با روش های نوین و صنعتی، به روز شده و تغییر کاربری داده اند و به شکل های متنوع تری از آن ها در ساخت و ساز استفاده می شود.

تمامی این تغییراتی که شکل گرفته است می تواند به لحاظ ایمنی و اقتصادی و حتی صنعتی توجیه دشاته باشد. از نمونه های محصولاتی که در ساخت و ساز استفاده می شود همین پنل های جی اف ار سی است که به طور گسترده در صنعت ساختمانی روز دنیا استفاده می گردد.

نمای جی اف ار سی

از جی اف ار سی ها در نما ساختمان استفاده می شود و این متریال به قدری دارای استحکام و مقاومت زیادی می باشند که در برابر شرایط محیطی مثل باد، باران و نور آفتاب و حتی زلزله دوام می آورند و از بین نمی روند.

همچنین با خرید پنل های جی ار اف سی می توانید هم آن ها را در سطح صاف سفارش دهید و هم این که در بافت های متنوع آن را تهیه نمایید.

مزایای  پنل های جی اف ار سی  (GFRC | GRC )

از جمله مزیت هایی که می شود برای این پنل ها در نظر گرفت به شرح زیر می باشد:

  • مقاومت بالا
  • عدم محدودیت طراحی در انتخاب اشکال
  • امکان اجرا در تمامی سطوح افقی، قائم، زیر سقف
  • تنوع در انتخاب اشکال و رنگ های مختلف نما
  • دوام در برابر عوامل محیطی
  • امکان استفاده از طرح های تزئینی
  • سبکی و ظرافت
  • کیفیت بالای سطوح تمام شده
  • حداکثر ایمنی نصب در نمای ساختمان های بلند مرتبه
  • توانایی ساخت پنل های سبک

خصوصیات ساختاری پنل جی اف آر سی  (GFRC | GRC )

اگر برایتان مهم است که علت این همه مقاومت و پایداری پنل های جی اف آر سی چیست بهتر است بدانید که این پنل ها قدرت خود را از یک دوز بالا از فیبرهای شیشه ای AR و دوز بالا از پلیمر اکریلیک می گیرند.

این در صورتی است که این پنل ها مقاومت فشاری بالایی نیز دارند که علت آن نیز  نسبت آب به سیمان کم و محتوای بالای سیمان می باشد که همین امر موجب شده تا با مقاومت بسیار بالای خمشی و کششی که از بتن های معمولی چندین فرسنگ بیشتر می باشد برتری ویژه ای به این پنل ها داده شود.

همین موضوع می تواند عامل این باشد که مقدار بار های کششی را به راحتی تحمل می نماید و مقدار زیاد پلیمر می تواند موجب انعطاف پذریری بالا و عدم ترک خوردگی در دراز مدت گردد.

مهمترین کاربردهای  GFRC

از مهم ترین کاربردهایی که پنل های جی آر سی دارند می توان به موارد رو به رو اشاره کرد: ساخت ستون ‌ها، گنبدها، سقف ‌های تزیینی و دیوارها، مجسمه‌ ها، نرده‌ ها، قطعات تزیینی برای دکوراسیون داخلی و خارجی ساختمان ‌ها، همینطور در ساخت سازه‌ های دریایی مانند اسکله‌ ها و پل‌ های شناور، کانال ‌ها برای کابل کشی، کانال ‌های آب، مخازن ذخیره‌ سازی.

قیمت پنل های جی اف آر سی

همانطور که خودتان مشغول ساخت و ساز می باشید و در جریان قیمت های نوسانی این سال های اخیر می باشید؛ می دانید که قیمت پنل های جی اف آر سی نیز همانند بسیاری از مصالح و یا اقلامی که در بازار خرید و فروش می شود، متنوع می باشد و نمی توان قیمت آن را در سایت ها درج نمود.

راه حلی که برای این مشکل وجود دارد این است که تنها کافیست به جهت خرید پنل های جی ار اف سی

با شماره های درج شده ما در سایت تماس بگیرید و از همکاران ما قیمت های به روز و جدید را بخواهید.

کلام پایانی

امید داریم که این مطلب بتواند شما را اندکی با تحولات صورت گرفته در حوزه ساختمانی آشنا سازد و تمامی سوالات شما را پیرامون پنل های جی آر سی پاسخ دهد. اگر این مطلب برای شما مفید بوده است حتما آن را با دوستان معمار، مهندس و سازنده خود به اشتراک بگذارید.

هنزا - جی اف آر سی

محصولات GFRC هنزا به دو دسته محصول زیر تقسیم بندی می گردد

شرکت گام آبی با عقبه  علمی و تحقیقاتی و اجرایی خود در طراحی و ساخت محصولات نوین ساختمانی به سمت طراحی و تولید، قالب و قطعات گوناگون GRC/ GFRC حرکت کرد و با توانمندی ویژه در ساخت قالب های ۳۶۰ درجه، دو طرف نما سعی کرد دغدغه مهندسین طراح صنعت ساختمان را برای پیاده سازی خلاقیت های منحصر بفردشان برطرف نماید.

قطعات جی اف آر سی حجمی

سرستون مقرنس- جی اف آر سی

سرستون مقرنس

این سر ستون با قالب ۳۶۰ درجه ساخته شده  و یک تکه و بدون درز می باشد. قطره دایره قطعه ۲۳ سانتی متر و قسمت فوقانی سر ستون ۵۰x۵۰ سانتی متر و ارتفاع آن ۴۳ سانتی متر می باشد.

پاستون رمی

این پاستون در دو سایز مختلف و به حالت نیم دایره و به قطر ۲۸ و ارتفاع ۲۰ و قطر ۵۴ و ارتفاع ۲۶ تولید می گردد..

سرستون مقرنس ۲۸۲۰- جی اف آر سی
سرستون مقرنس ۵۴۲۶- جی اف آر سی
پارتیشن نیلوفر- جی اف آر سی

پارتیشن نیلوفر / دوطرف نما

این قطعه به ابعاد ۵۰x۱۰۰ سانتی متر و به صورت دو طرف نما تولید می گردد که  به صورت GFRC جهت کاربرد داخلی قابل تولید می باشد. کاربرد این قطعه جهت پارتیشن بندی داخلی وبیرونی قابل استفاده می گردد. استفاده در فضای لنداسکیپ،  کنار استخرهای ویلایی از کاربردهای این قطعه حجمی GFRC  می باشد.

پارتیشن ارکیده / دوطرف نما

این قطعه نیز به اندازه ۵۰x۱۰۰ سانتی متر و به صورت دو طرف نما و با کاربرد داخلی و خارجی،  بعنوان پارتیشن قابل استفاده می شود.  این قطعه نیز هم بصورت GFRC و هم به صورت GRG (جهت کاربرد داخلی ) قابل استفاده می باشد.

پارتیشن ارکیده- جی اف آر سی

پنل GRC محراب

این پنل GRC که بصورت قرینه تولید می شود امکان استفاده دو طرف نما از آن وجود دارد ابعاد قطعه طول ۲۹۰ سانتی متر، قوس ۱۳۹ سانتی متر و عرض ۵/۷۲ سانتی متر می باشد.

پنل GRC محراب

قطعه GFRC مدل فراکتال

 

قطعه GFRC مدل فراکتال از جمله طرح های مدرن و جذاب GFRC می باشد که از دو قطعه x و I شکل تشکیل شده است و الگوریتمی خاص در چینش باعث ایجاد اشکال هندسی زیبایی می گردد.

اندازه قطعه x شکل: ۶۰×۱۲۰ اندازه قطعه I شکل: ۳۰×۱۵۰

پارتیشن ارکیده- جی اف آر سی

نماهای GFRC داخلی و خارجی

قطعه کیت کت KIT KAT

 

امکان استفاده در این قطعه با توجه به فریم پشت قطعه در نمای ساختمان به صورت خشک وجود دارد.

این قطعه در ابعاد ۲×۱ متر تولید شده است .

پنل چلیپا- جی اف آر سی
پنل چلیپا- جی اف آر سی

پنل گره تک ستاره 

 

این پنل GFRC با طرح گره یا SUN SCREEN با تجهیز به اسپیسرهای پشت خود امکان نصب بصورت خشک را در نمای داخلی و خارجی دارد.

پنل تک گره

پنل گره ۱۶ ستاره 

این پنل GFRC طرح گره (SUN SCREEN) هم امکان نصب خشک در بدنه نمای داخلی و خارجی و همچنین سقف کاذب را دارد.

پنل ۱۶ گره

پنل شمسه سه بعدی

این طرح در دو  پنل ۸۰x۷۰ سانتی متر که بصورت قرینه می باشد تولید می گردد، ترکیب درست از این طرح ها، تشکیل دهنده یک گل شمسه سه بعدی می گردد. استفاده از این پنل در نمای خارجی مرسوم بوده که بصورت خشک و با اتصالات متناسب با استراکچر سازه نصب می گردد.

پنل شمسه سه بعدی- جی اف آر سی
پنل شمسه سه بعدی-۱- جی اف آر سی
پنل چلیپا- جی اف آر سی

پنل چلیپا

این پنل به ابعا ۵۸x۵۸ سانتی متر و با ضخامت کم تولید می گردد کاربردآن علاوه بر استفاده در دکوراسیون داخلی، بصورت صفحه داخل فریم پارتیشن قابل استفاده می باشد.

پنل چلیپا- جی اف آر سی

پنل هشت ستاره

در ابعاد ۸۰ * ۸۰ و با ضخامت ۲.۶ و وزن ۱۳.۵ توسط شرکت هنزا ساخته می‌شود.

پنل چلیپا- جی اف آر سی

پنل آگرا

این پنل در ابعاد ۶۰x۶۰ سانتی متر و با داشتن زائده هایی جهت ایجاد خطای چشم در راستای حذف خطوط پنل تولید می گردد. این  قطعه می تواند علاوه برروش خشک بصورت سنتی و با ملات نیز نصب گردد. به سفارش مشتری

پنل آگرا- جی اف آر سی
پنل دالیا- جی اف آر سی

پنل دالیا (Dahlia)

این پنل در ابعاد ۵۰x۵۰ می باشد و به دو صورت GRG  یا GFRC قابل تولید می باشد.

 

پنل خورشید

این پنل  در  اندازه  ۵۸x۵۸ سانتی متر و با ضخامت نازک قابل تولید می باشد.

پنل خورشید- جی اف آر سی
پنل کاپلان - جی اف آر سی

پنل کاپلان (Kaplan)

این پنل در ابعاد ۵۹x۱۱۸  و با ضخامت های گوناگون قابل تولید و استفاده آن در نمای خارجی مرسوم می باشد.

آثار فاخر جهانی