وقتی قدم در طبیعت می گذاریم، گذشته از چشم اندازها و زیبایی هایی که ما را مسحور خود می کنند و هوای تازه ای که در مشام مان جاری می شود، حسی است که با راه رفتن بر روی سنگ و خاک و سبزه و هر آنچه در طبیعت است به ما دست می دهد. این حس یکی از زیباترین حس های دنیا است، لمس تن زمین! پس شایسته است ما که می خواهیم طبیعت را به خانه و حیاط خود بیاوریم، این حس را نیز جا نگذاریم. در طراحی محوطه ،فضای سبز مان و خانه مان سنگ فرشی انتخاب کنیم که با سلیقه ی ما، محیط ما، شرایط ما و اقلیم ما سازگار باشد. انتخاب سنگفرشی که دارای طیف وسیعی از اندازه، شکل، رنگ، بافت و الگو باشد ما را به این هدف بیشتر نزدیک میکند.

این سنگ فرش ها برای کسانی مناسب اند که ظاهری متفاوت می خواهند اما نمی خواهند هزینه ی زیادی صرف سنگ طبیعی کنند. سنگ هنزا در طیف وسیعی از رنگ ها موجود است. این محصولات در سردترین اقلیم ها نیز دوام می آورد و مانند یک قهرمان در چرخه ی ذوب و انجماد طبیعت پیروز می شود. سنگ به دلایل بسیاری، قرن ها از گزینه های پر طرفدار برای طراحی کف بوده است. تایل سنگی، رنگ ها و بافت طبیعت را به خانه های ما می آورد و کیفیت و صمیمیتی به فضا می دهد که ممکن است با هیچ مواد و مصالح دیگر به دست نیاید.

مزایای انتخاب سنگ فرش هنزا نسبت به سایرین

سنگ های هنزا ماهیتا از زمین نشأت می گیرد ولی با استفاده از فن آوری های نوین امکان این وجود دارد که در طراح ها و رنگ های متنوعی تولید شود که این امکان را به ما میدهد با توجه به محیط و طراحی که برای فضای مورد نظر خود انجام داده ایم سنگ مورد نظر خود را انتخاب کنیم

هنزا | محصولات سنگ فرش

مقایسه کامل انواع سنگ فرش:

یکی از اصلی ترین بحث ها در انتخاب سنگ فرش بین کارفرمایان قیمت هستش و همیشه براشون سوال هستش که چرا بتن از سنگ بهتره؟

چند دلیل هستش که بتن را از سنگ متمایز میکنه :

۱- شما همیشه قیمت سنگ فرش های مرمریت یا گرانیت را که مقایسه می‌کنید اما اصلا به ابعاد اونها توجه نمی کنید.
بزرگترین ابعاد در بین سنگها  ۸۰ در ۸۰ هستش و در بعضی موارد ۱ در ۱ نیز موجود هست آن هم با ضخامت ۲سانتی متر !!!
درحالی که پنل یک در یک بتنی هنزا با ضخامت ۴سانتی متر موجود می باشد.

۲- بحث مقاومتی که با وجود مش فولادی هیچ رقیبی در بین سنگ فرش آن هم با ضخامت ۲سانتی متر وجود ندارد.

۳- نفوذ پذیری پنل های بتنی هم بسیار پایین هست.بخصوص اینکه در سیکل سرد و گرم سنگ ترک میخورد و درصورتی که نفوذپذیری سنگ بالا باشد در آب و هوای سردسیری امکان یخ زدگی و شکستن سنگ وجود دارد.

۴- ادوات نصب پنل های بتنی مانند شن اسکوپ و سیم اسکوپ کار نصب را راحت تر کرده و باعث درگیری بهتر ملات و پنل خواهد شد.همچنین با توجه به ابعاد این پنل ها نصب تسریع پیدا میکند و هزینه نصب نیز کاهش می یابد.

۵- تکسچر دار بودن سطح این پنل ها باعث شده که در شرایط آب و هوایی سردسیری و بارانی سطح پنل لغزنده نباشد.درصورتی که در سنگ فرش ها کاملا برعکس است و موجب لیزخوردن می شود.

هنزا | نمونه کارهای سنگ فرش