پله پیش ساخته یا پله بتن اکسپوز       

درود به همراهان گرامی. در این مطلب قرار است در رابطه با قیمت و خرید پله بتن اکسپوز صحبت کنیم و همچنین اطلاعات مهمی در رابطه با این که ماهیت بتن های اکسپوز چیست و چرا در سطح گسترده ساختمان سازان از آن استفاده می کنند، با شما عزیزان در میان بگذاریم.

ابتدای کار بگوییم که بتن اکسپوز ها یکی از عناصر بسیار مهم در نماها و دکوراسیون داخلی و خارجی می باشد و حتی می توان از آن ها به عنوان کفپوش استفاده نمود. امروزه این متریال با پیشرفت هایی که در همه زمینه ها صورت گرفته است، با شیوه های مدرن و صنعتی طراحی و توزیع می گردند.

این پیشرفت به قدری بوده است که امروزه به عنوان پله از این بتن های اکسپوز استفاده می شود که در ابتدای امر این پله ها در مراکز تجاری و صنعتی مورد استفاده قرار می گرفته است، ولی در حال حاضر در فضاهای مسکونی، با تلفیقی از نرده های شیشه ای و یا چوبی، از محبوبیت بالایی برخوردار است و طراحان دکوراسیون صنعتی را مجذوب خود کرده است.

اما بسیاری سوال دارند که چرا از پله های عادی استفاده نمی شود و دلیل این که این بتن ها در پله سازی مصرف دارد چیست؟ اولین و مهم ترین دلیل این است که مانعی بر سر راه هدر رفت انرژی، مصالح و ایجاد نخاله های ساختمانی به شمار می رود و در نتیجه این موضوع طبیعتا به محیط زیست کمک بزرگی می کند.

مزایای پله بتنی اکسپوز

از جمله مزیت هایی که تمامی خریداران و سازندگان را تشویق به خرید پله بتن اکسپوز می نماید می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. سرعت اجرای بالا
 2. اجرای طرح و نقش دلخواه
 3. قابل اجرا به صورت خشک و ملات
 4. طول عمر و دوام بالا
 5. قابلیت اجرا در ابعاد و اندازه مورد نظر
 6. قابل اجرا در شرایط مختلف اقلیمی
بتن اکسپوز
بتن اکسپوز

هنزا | محصولات پله بتنی

Not found any posts in this category.

انواع مدل و نحوه اجرای پله اکسپوز

این پله های تنها به یک مدل نمی باشند و در طرح ها و رنگ های مختلفی روانه بازار می شوند که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پله های گرد
 • پله مستقیم
 • پله های ترکیبی

 

شما عزیزان می توانید با توجه به فضایی که دارید و متراژ مکانی که در نظر دارید از این پله ها در آن استفاده نمایید و همچنین نوع کاربری ای که این پله ها دارد اقدام به خرید پله بتن اکسپوز نمایید. در نظر داشته باشید جهت بازشوها، ارتفاع کف تا سقف و تعداد پله ها از عوامل مهم در انتخاب نوع پله است.

همچنین شما می توانید از ترکیب پله ها در دکوراسیون خود استفاده نمایید و بخشی را واید یا وسیع و بخش دیگر را مستقیم و گرد لحاظ نمایید که در این صورت با وجود این که حجم بیشتری از فضا را پله ها اشغال خواهند کرد اما بسیار طرح زیبا و جذابی از آب در خواهد آمد.

هنزا | نمونه کارهای پله بتنی

کاربرد پله اکسپوز

کاربردهای پله های اکسپوز بر کسی پوشیده نیست اما از جمله مهم ترین آن ها برای افرادی که اطلاعی ندارند، به شرح زیر می باشد:

 • در طراحی و دکوراسیون داخلی منازل
 • در محوطه سازی و فضای بیرونی ساختمان
 • برای زمین های شیبدارو توپوگرافی شده

پله بتنی پیش ساخته

با خرید پله بتن اکسپوز می توانید از مقاومت و استحکام این محصولات بهره ببرید. پله های بتنی اکسپوز پیش ساخته به این معنا می باشند که با متر و معیاری که شما مشخص خواهید کرد این پله ها ساخته نشده است و یک معیار و استاندارد خاصی برای این محصولات در نظر گرفته شده است و پس از این که در کارخانه های به دست تولید می رسد، در محل اجرا تخلیه شده و مستقیما مورد استفاده سازندگان قرار می گیرند.

علت استفاده از قطعات بتنی پیش ساخته در اغلب موارد این است که دارای طراحی های تجاری و خانگی مشخص می باشد. در یک سازه بتنی، علاوه بر مسئله استحکام که به کمک مقاومت های مکانیکی بتن تأمین می ‌شود، مسئله‌ای زیبایی نیز اهمیت دارد که به طراحی داخلی و خارجی ساختمان بستگی دارد. در بیشتر موارد استفاده از بتن اکسپوز به عنوان راهکاری مدرن جهت پاسخگویی به نیازهای عمرانی، صرفه جوئی در هزینه ها و همچنین تحقق جلوه های بصری خاص در پروژه ها به کار گرفته می شود.

قیمت پله بتن اکسپوز

با توجه به این که اغلب محصولاتی که در ایران تولید و تهیه می شوند دارای قیمت مشخصی نمی باشند لذا در یک مقطع خاص نیز نمی توان قیمت پله بتن اکسپوز را تعیین نمود چرا که این قیمت ها مدام در حال نوسان می باشد.

شما عزیزان سازنده می توانید به جهت اطلاع از آخرین قیمت خرید پله بتن اکسپوز با شماره های درج شده در سایت ما تماس بگیرید.

کلام پایانی

امیدواریم که این مقاله توانسته باشد تمامی سوالات شما عزیزان را حول خریدن و یا نخریدن پله های بتن اکسپوز رفع نماید و بتوانید با اطمینان خاطر اقدام به خرید و تهیه این محصولات ساختمانی نمایید. اگر این مطلب برای شما مفید واقع شده است حتما آن را با دوستان سازنده خود به اشتراک بگذارید.