سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی به دلیل داشتن سودمندی هایی که در مقاله “مزایای سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی چیست؟” به آن ها اشاره شد، کاربرد وسیعی یافته است. در این نوشته به تقسیم بندی آن ها از جهت طراحی حواهیم پرداخت. سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی را می توان در زیر دو مقوله دسته بندی کرد:

  1. پنل های در هم تنیده یا به هم پیوسته (interlock)
  2. پنل ها و تخته های معماری (architectural)

سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی به هم پیوسته

این محصول در واقع اولین بار توسط هلندی ها پس از جنگ جهانی دوم اختراع شد. دلیل آن نیز این بود که پیش از این آن ها برای کفپوش کردن سطوح از آجر استفاده می کردند ولی پس از زمانی با کمبود منابع آجر مواجه شدند و همین امر آن ها را به سمت استفاده از سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی سوق داد.

سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی پیوسته (interlocking) چیست؟

بنابراین بسیاری پنل های بزرگ از این محصول به سرتاسر اروپا در آن زمان راه یافتند و به تدریج رونق گرفتند. اکنون نیز پس از گذشت حدود پنجاه سال از اولین کاربردهای سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی برای پوشش سطوح و خیابان ها، همچنان برخی از آن ها مستحکم و ماندگار هستند و همچنان مورد استفاده قرار می گیرند.

بنابراین جای تعجب نیست که چرا سازندگان و ارائه دهندگان سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی مانند شرکت گام آبی فردا، محصولات هنزا را تضمین مادام العمر می کنند و به این ترتیب مسیرهای خاص را با استفاده از این محصول می آفرینند. البته باید در نظر گرفته که نوع به هم پیوسته این محصول از لحاظ زیبایی و بافت سطحی به مانند انواع پیش ساخته و معماری نیستند. برای آگاهی بیشتر از جزئیات این محصول به صفحه “بتن انرژی کمتری نسبت به دیگر مصالح از ما می گیرد” مراجعه نمایید.

در واقع در استفاده از نوع به هم پیوسته آن اولویت استحکام و دوام است و نه زیبایی ولی در محصولات و پنل های پیش ساخته جنبه های طراحی و معماری و زیبایی در اولویت است. برای این منظور بهتراست به نمونه های ارائه شده در صفحه سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی هنزا مراجعه نمایید. همچنین می توانید برای سفارش مدل مورد نظر خود با مشاوران و کارشناسان هنزا ارتباط برقرار نمایید.[button link=”https://henza.net/%d8%aa%d9%85%d8%a7%d8%b3-%d8%a8%d8%a7-%d9%85%d8%a7/”] ارتباط با کارشناسان هنزا[/button]

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *