انتخاب برگه

انواع بتن اکسپوز

در نوشته “بتن اکسپوز چشم اندازی دیدنی برای ساختمان شما” در رابطه با این موضوع سخن گفتیم که چگونه استفاده از بتن نما می تواند منظره هر بخشی از ساختمان یا سازه مورد نظر شما را تغییر دهد و زیبایی منحصر به فردی به آن ببخشد. اما در این مقاله قصد داریم شما را با انواع بتن اکسپوز بر حسب پرداخت های مختلف آن معرفی نماییم که شامل بخش های زیر است.

  1. بتن اکسپوز صاف ماله کشیده شده (Slick Troweled Concrete)
  2. بتن نمای برس کشیده شده (Broom Finished Concrete)
  3. بتن همراه با سنگدانه های تزئینی (Exposed Aggregate Concrete)
  4. بتن استامپ (Stamped Concrete)

بتن اکسپوز صاف ماله کشیده شده

این محصول وقتی تولید می شودکه برای بستن سطح محصول ایجاد شده از یک ماله دستی فولادی و یا یک ماشین جهت پرداخت سیمان سطحی آن استفاده شود. به طور معمول محل استفاده این نوع پرداخت عبارت است از موارد زیر:

انواع بتن اکسپوز

۱.        کف گاراژها

۲.       طبقات زیرزمینی ساختمان ها

۳.      ساخت واحدهای انباری

۴.       ایوان های سرپوشیده در جلوی ساختمان ها

برای تولید این نوع از محصول مدت زمان بیشتری مورد نیاز است زیرا بایداجازه دهیم تا بتن به اندازه کافی خود را بگیرد، سپس شخص و یا ماشین بتواند بر روی آن رفته و سطح را ماله بکشد.

بتن اکسپوز برس کشیده شده

بتن برس کشیده شده نیز سطحی همانند بتن ماله ای صاف ایجاد می کند زیرا هر دو دارای اجزای سازنده یکسانی هستند. اما این تفاوت حائز اهمیت است که برای تولید این پرداخت، از یک چسب مخصوص برس بر روی سطح استفاده می شود تا به این ترتیب یک بافت ناهموار و دیدنی تولید شود.

بتن اکسپوز همراه با سنگدانه های تزئینی

این محصول اولین محصولی است که در آن از سنگدانه های متفاوتی نسبت به دو نوع محصول قبلی استفاده می شود و وظیفه این سنگدانه ها آن است که از طریق یک فرآیند چند مرحله ای که در آن سیمان یا خمیر از سطح حذف می شود تا آن سنگدانه ها در معرض دید قرار گیرند. برای آشنایی بیشتر با این محصول می توانید به صفحه “چگونه سنگدانه ها را در بتن نمایان کنیم؟” مراجعه نمایید.

بتن استامپ

این محصول می تواند سطوحی با جلوه های مختلف به ما ارائه دهد. از جمله:

۱.        جلوه سنگ

۲.       بتن اکسپوز با جلوه آجر

۳.      جلوه چوبی

جهت مشاهده نمونه های بیشتری از این محصول می توانی به صفحه بتن اکسپوز هنزا مراجعه نمایید. همچنین در صورت تمایل برای استفاده از این محصول بهتر است با کارشناسان و متخصصان ما در هنزا تماس حاصل فرمایید.

تماس با ما

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.