بتن مسلح به الیاف شیشه علاوه بر آنکه در ساختار مقاومتی ساختمان نقش بازی می کند، همانطور که در نوشته “کاربرد دکوراتیو جی اف آر سی / جی آر سی” به آن اشاره شد، نقش تزئینی نیز دارد و می توان به عنوان عاملی برای افزایش جلوه هنری محیط از آن بهره برد. در این نوشته می خواهیم به روش هایی که برای ساخت این محصول مورد استفاده قرار می گیرند، اشاره کنیم. این روش ها را می توان به سه بخش تقسیم نمود:

  1. روش سنتی ساخت GFRC / GRC اسپری با دست (traditional hand spray-up)
    1. 1. انواع جی اف آر سی / جی آر سی ساخته شده با این روش

  2. روش قالب گیری ارتعاشی (vibration casting)
  3. روش اسپری کردن پیش از اختلاط (sprayed premix)

در ادامه به توضیح این روش ها خواهیم پرداخت:

1. روش سنتی ساخت جی اف آر سی / جی آر سی اسپری با دست

این روش هرچند روشی سنتی است، اما همچنان برخی آن را بهترین روش برای تولید این محصول می دانند. در این روش GFRC / GRC توسط دستگاه های اسپری و به صورت دستی درون قالبی که از پیش طراحی شده پاشیده می شود تا به شکل قالب درآید و بدین ترتیب بتوانیم به پنل پیش ساخته جی اف آر سی / جی آر سی دست یابیم.

ساخت قطعات جی اف آر سی / جی آر سی

1.1. انواع جی اف آر سی / جی آر سی ساخته شده با این روش

توسط روش فوق عمدتا دو دسته از انواع پیش ساخته این نوع بتن ساخته می شود که عبارتند از:

  1. پنل های پوششی و معماری پیش ساخته جی اف آر سی / جی آر سی
  2. GFRC / GRC های پیش ساخته تزئینی

برای پیش برد این روش شما نیاز به یک اسلحه پاششی دارید که همچنین بتواند الیاف شیشه را برش دهد. روش کار به این ترتیب است که این ماشین توسط الیاف شیشه به همراه مخلوط بتن تغذیه می شود و الیاف شیشه پس از برش داده شدن درون آن، در نازل دستگاه با بتن مخلوط می شوند.

از مزیت های این روش آن است که می توان به ترکیب های جی اف آر سی / جی آر سی با درصد بیشتری از مقدار فیبرهای شیشه درست یافت. این درصد حدود چهار الی شش درصد است که نسبت به GFRC / GRC تولیدی توسط سایر روش ها درصد بالاتری است و برای کاربردهایی مناسب است که در آن ها نیاز به استفاده از پنل های پیش ساخته با اندازه های بزرگتر داریم. با مراجعه به صفحه جی اف آر سی / جی آر سی هنزا می توانید با برخی از انواع این محصول در اندازه های متنوع آشنا گردید.

روش قالب گیری ارتعاشی جی اف آر سی / جی آر سی

2. روش قالب گیری ارتعاشی جی اف آر سی / جی آر سی

برای آشنایی با این شیوه می توانید به مقاله “GFRC / GRC چگونه ساخته می شود؟” مراجعه نمایید.

3. روش اسپری کردن پیش از اختلاط

این روش نیز که دارای شباهت ها و تفاوت هایی با روش اول در ساخت این محصول است، در نوشته دیگری مورد تجزیه و تحلیل قرا می گیرد.

کارشناسان ما در هنزا با توجه به کاربرد مورد نظر پنل های پیش ساخته GFRC / GRC آن ها را از بهترین و مناسب ترین روش ها تولید می کنند. پیشنهاد می شود که برای استفاده از این محصول در اسرع وقت با متخصصان ما در هنزا تماس برقرار نمایید.

[button link=”https://henza.net/%d8%aa%d9%85%d8%a7%d8%b3-%d8%a8%d8%a7-%d9%85%d8%a7/”] تماس با ما[/button]

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *