چنانچه مقاله “طراحی خانگی و صنعتی بتن اکسپوز” را مطالعه کرده باشید، می دانید که این متریال قابلیت کاربرد گسترده ای دارد و محدودیتی از جهت کارکردهای خانگی، تجاری، صنعتی و غیره نمی توان برای آن در نظر گرفت. در ادامه قصد داریم استفاده از این محصول را از دو زاویه مهم مورد بررسی قرار دهیم. این دو زاویه عبارتند از:

  1. استفاده از بتن اکسپوز با توجه به محدودیت های انتخاب
  2. استفاده از بتن اکسپوز از منظر زیبایی شناختی
    • مزایای بهره مندی از بتن اکسپوز در طرح های یکپارچه

بتن اکسپوز، ساختار یکپارچه ساختمان شما

استفاده از بتن اکسپوز با توجه به محدودیت های انتخاب

استفاده بهینه از منابع و پایداری سازه از جمله فاکتورهای مهم برای استفاده از یک مصالح ساختمانی در همه جا است اما این فاکتورها به خصوص در محیط های صنعتی محدودیت های ویژه ای را در مورد استفاده از مواد ساختمانی و معماری آن تحمیل می کند. در این رابطه چند نکته اهمیت ویژه ای پیدا می کند.

1.        تنظیمات قانونی در رابطه با صرفه جویی در مصرف انرژی در عملیات ساخت و ساز قید های تازه ای را به معماری تحمیل می کند.

2.       سیستم های چند لایه ای مانند سیستم های عایق سازی حرارتی چند لایه و ترکیبی نیز بر گزینه های طراحی ساختمان قیدهای جدیدی اعمال می کند. اما بتن اکسپوز می تواند فارغ از این قیود به کار گرفته شود.

3.      جزئیات ساختار پیچیده ساختمان نیز می تواند گزینه های شما را محدود سازد. به عنوان مثال قابلیت بازیافت مصالح ساختمانی و یا مقاومت آن ها در برابر آتش سوزی که در هر دوی این موارد، بتن نما پرونده قابل قبولی دارد.

استفاده از بتن اکسپوز از منظر زیبایی شناختی

استفاده از نمای بتن اکسپوز که بتواند استانداردهای زیبایی شناختی را برآورده سازد، نیازمند ساختار پیچیده ای است که از عایق های زیر لایه یا میان لایه در آن استفاده شده باشد. همین موارد سبب شده است که اخیرا گرایش زیادی به سوی استفاده از طرح های یکپارچه ایجاد شده باشد. یعنی طرح هایی که در آن از متریالی استفاده شود که هم بتواند وظیفه عایق سازی را به خوبی انجام دهد و هم آنکه مسئولیت تحمل بارهای وارده را به عهده داشته باشد. اینجاست که می توانید بهترین نمونه این مواد ساختمانی را در صفحه بتن اکسپوز هنزا مشاهده نمایید.

مزایای بهره مندی از بتن اکسپوز در طرح های یکپارچه

همانطور که واضح است، این مزایا عبارتند از:

1.       ساختار تک لایه ای می تواند مراحل کاری اضافه را که جهت عایق کاری صورت می گرفت، کاهش دهد.

2.       ارتباط بین بخش های مختلف ساختمانی ساده تر می شود.

3.       کل سیستم با استفاده از بتن نما، با دوام تر و مقاوم تر خواهد شد. جهت آشنایی کامل تر با مبحث دوام این محصول می توانید به مقاله “لوازم ماندگاری بتن اکسپوز” مراجعه نمایید.

4.       طرح های یکپارچه می توانند نفوذپذیری بیشتری را ارائه دهند و به این ترتیب می توانند باعث مطبوع تر شدن هوای داخلی ساختمان و راحتی کاربران ساختمانی شوند.

در پایان به شما توصیه می کنیم که در صورت تمایل به بهره مندی از مزایای این محصول یکپارچه با متخصصان و مشاوران ما در هنزا تماس برقرار نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *