لازم است برای نمای ساختمان ابعاد زیبایی شناختی را در وجهه اول اهمیت قرار دهیم. به دلیل آنکه در معرض دید است و در واقع نما برای یک ساختمان مارک زیبایی ساختمان است. در مورد بتن اکسپوز چنانچه در نوشته “آیا بتن اکسپوز با ساختار متریال ساختمان هماهنگ است؟” بیان کردیم. اما راهکارهایی وجود دارد که بتوان ارتقایی در جنبه های مختلف نمای ایجاد کرد که در ادامه به آن ها اشاره می نماییم.

راهکارهایی برای بهبود نمای بتن اکسپوز

  • ارتباطات طراحی می تواند به گونه ای باشد که هم نسبت نمای نهایی ساده باشد و هم در عین حال قدرتمند.
  • پنجره ها می توانند در میانه یک نمای بتن اکسپوز بدون هر گونه منبت کاری و یا افزودنی طراحی قرار گیرند.

بنابر آنچه بیان شد مراعات هر دو جنبه الزامی است. یعنی شما بتوانید طراحی پر قدر ت و سفت و سختی داشته باشید که با جنس و ذات بتن اکسپوز همراهی داشته باشد و در عین حال سادگی و زیبایی به همراه آن باشد. وجود یک پنجره در میان یک نمای بتن اکسپوز می تواند بسیار اثر گذار و موثر واقع شود.

مزایای استفاده از بتن اکسپوز در بالکن چیست؟

همچنین وقتی ما از برای دیوار خارجی ساختمان از پنل های بسیار سبک و با ضخامت کم بتن اکسپوز استفاده می کنیم، می توان از این دیوار ها در بالکن ساختان و خانه ها نیز استفاده نمود. در این صورت دیگر نیازی ب عایق سازی بین سقف بتنی استاندارد داخلی و بالکن نخواهیم بود.

در موارد دیگر که از سایر سازه ها برای ساخت دیوارهای بالکن استفاده می شود برای آنکه مانع از اتلاف انرژی حرارتی شویم لازم است که بین بالکن و سقف طبقاتی که بالکن بر روی آن قرار گرفته از مواد عایق کننده استفاده کنیم تا به این ترتیب از هدر رفت انرژی جلوگیری نماییم. اما همانطور که گفته شد در موارد بالا چنین چیزی ضرورت ندارد.

می توانید نمونه هایی از موارد ذکر شده در بالا را در صفحه بتن اکسپوز هنزا دنبال کنید. و علاوه بر آن مسائل و سوالات خود در این رابطه را با مشاوران و کارشناسان ما در هنزا در میان بگذارید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *