انتخاب برگه

وزن کم جی اف آر سی / جی آر سی چه امتیازی به همراه دارد؟

در ابتدا لازم است مروری به ساختمان جی اف آر سی / جی آر سی داشته باشیم که عبارت است از مواد اولیه ای که برای ساخت بتن نیاز است به اضافه الیاف شیشه یا فایبر گلاس در اندازه های بریده شده و کوچک و همچنین برخی افزودنی های مورد نیاز. اما برای مخلوط کردن الیاف شیشه با اجزای سازنده بتن شیوه های مختلفی در دسترس است که در نوشته “ساخت جی اف آر سی / جی آر سی با روش اسپری چگونه است؟” به یک از آن ها اشاره نمودیم.

در این مقاله قصد داریم به این پرسش پاسخ دهیم که چرا ساختار جی اف آر سی / جی آر سی دارای وزنی سبک تر نسبت به بتن های مشابه خود است و این چه مزیت هایی به دنبال دارد.

دلایل وزن پایین در جی اف آر سی / جی آر سی

علت این امر را باید در دو فاکتور جستجو کرد که این دو فاکتور در کنار هم توانسته است جی اف آر سی / جی آر سی را در وزن پایین تولید نمایند.

وزن کم جی اف آر سی / جی آر سی چه امتیازی به همراه دارد؟

  1. درصدی از حجم بتن جی اف آر سی / جی آر سی توسط الیاف شیشه پر می شود که نسبت به اجزای اصلی بتن دارای وزن پایین تری است.
  2. از آنجا که حضور الیاف شیشه مقاومت های کششی، خمشی و فشاری جی اف آر سی / جی آر سی را تا حد قابل توجهی افزایش می دهد برای دسترسی به این مقاومت ها نیازی به تولید قطعات در ابعاد بزرگ نیستیم.

بنابراین قطعاتی با ابعاد نازک تر از جی اف آر سی / جی آر سی می توانند به اندازه قطعات ضخیم تر بتن برای ما مقاومت های مورد نیاز را تامین کنند.

مزیت های وزن سبک جی اف آر سی / جی آر سی

حال که متوجه شدیم چه عواملی دست به دست هم می دهند که بتوانند قطعات جی اف آر سی / جی آر سی سبک وزن را برای ما مهیا کنند نوبت به آن رسیده که مزیت های این سبک وزنی را مورد اشاره قرار دهیم که از قرار زیر می باشد:

  1. راحتی در اجرا. یعنی حمل و نقل آن ها و انتقال آن ها به ارتفاع نسبت به بتن معمولی راحت تر است.
  2. سرعت بالای اجرا: به دلیل وزن پایین می توان پنل های جی اف آر سی / جی آر سی را با سرعت جابجا کرد و آن ها را در محل مورد نظر نصب نمود. به ترتیبی که معمولا چالشی در اجرای آن ها پیش نمی آید و مجریان با مشکل و سختی مواجه نمی شوند.

بنابراین همانطور که دیدیم و البته در ویدئوی مربوط به جی اف آر سی / جی آر سی سبک وزن نیز قابل مشاهده است، مزیت های وزن سبک این محصول منحصر به موارد بالا نیست و ما در نوشته های آتی سعی بر این داریم که از ابعاد دیگری به این مسئله بپردازیم و سعی کنیم که وجوه دیگری از امتیازات این مصالح ساختمانی نوین را خدمت شما معرفی نماییم .

اگر به صفحه جی اف آر سی / جی آر سی هنزا نیز مراجعه نمایید می توانید با برخی از پنل های سبک وزن تولید شده داخلی توسط کارشناسان هنزا آشنا شوید و البته برای اطلاع از نحوه بهره مندی از این محصول می توانید با متخصصان ما در هنزا نیز تماس بگیرید.

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.