کارشناسان ما در هنزا سعی دارند که مقالاتی که راجع به مبحث مبلمان بتنی ارائه می دهند، دو راستا را همزامان پوشش دهد:

  1. مبلمان بتنی به عنوان یک سازه درونی که در خانه ها و ادارات و غیر مورد استفاده قرار می گیرد که آخرین نمونه آن را می توانید در مقاله “میز معاصر نمونه ای از مبلمان بتنی” مشاهده نمایید.
  2. مبلمان بتنی به عنوان بخشی از معماری شهری که باید علاوه بر برآورده ساختن ککاربردهای مورد نیاز شهری، همچنین بتواند در امر زیباسازی شهر و همچنین ارتقای فرهنگ شهری و گردشگری نیز کمک کند. که برای این منظور بهتری است نوشته “مبلمان بتنی چه ارتباطی با صنعت گردشگری دارد؟” را مطالعه نمایید.

توضیحاتی درباره میز با طراحی ترک دار

در این نوشته نیز قصد داریم یکی دیگر از نمونه های ارزنده مبلمان بتنی را خدمت شما معرفی نماییم که تصویر آن را می توانید در بالا مشاهده نمایید. این محصول به عنوان مبلمان بتنی با طرح ترک دار (Crackle Table) شناخته می شود. که می تواند به عنوان یک میز تک نفره جهت پذیرایی مورد استفاده قرار گیرد.  زیبایی طرح و رنگ خیره کننده آن را در تصویر بالا می توانید مشاهده نمایید.

مبلمان بتنی با طرح ترک (Crackle Table)

طراحی این محصول به این شکل صورت گرفته که رنگ پس زمینه آن سفید است و روی ان به صورت خطوطی به شکل ترک که با رنگ مشکی و تیره در سرتاسر آن جریان دارد، طراحی شده است و بدین ترتیب احساس شگفتی را می تواند به هر بیننده ای منتقل کند.

اما لازم به ذکر است که می توان این نمونه را به شکلی دیگر نیز طراحی کرد که در آن صورت ما مبلمان بتنی با رنگ پس زمینه مشکی خواهیم داشت به همراه خطوطی به رنگ روشن و سفید که به شکلی شبیه ترک در سرتاسر آن نقش بسته اند. برای آن که بتوانید گونه های دیگر و روش های دیگر طراحی که می تواند در همین زمینه انجام شود را مشاهده نمایید بهتر است با طراحان ما در هنزا تماس حاصل نمایید. [button link=”https://henza.net/%d8%aa%d9%85%d8%a7%d8%b3-%d8%a8%d8%a7-%d9%85%d8%a7/”] ارتباط با کارشناسان هنزا[/button]

اما آنچه در مورد طراحی این میز کوچک بسیار شگفت انگیز و خارق العاده است، آن است که این میز تماما از بتن ساخته شده است، اما سطح و لایه بیرونی آن از رنگ لاکی ساخته شده است. یعنی لاکی که در الکل حل شده باشد. رنگ لاکی بر روی این محصول باعث شده است که سطح رویی کاملا سخت و براق باشد.

سطح سخت و براق مبلمان بتنی سبب شده است که هم در برابر ضربه مقاوم باشد و هم اینکه طراحی ترک ها به خوبی بر روی آن نقش ببندند و ماندگار باشند.

سوالات متداول

  1. انواع مبلمان بتنی چیست؟

مبلمان بتنی دارای دو نوع می باشد که نوع اول آن در محیط باز و شهری مستقر شده و نوع دوم کاربردهای داخلی و درون خانگی دارند.

  1. مبلمان بتنی دارای چه میزان ظرفیت های طراحی است؟

نمونه های ارائه شده در مقالات هنزا نشان دهنده گستردگی تنوع طراحی در این محصول است مانند میز با طرح ترک دار. برای آشنایی با نمونه های بیشتر به صفحه محصولات هنزا مراجعه نمایید.

  1. لایه رویی میزهای بتنی از چه جنسی ساخته می شود؟

می توان از رنگ لاکی برای سطح رویی این محصول استفاده نمود که هم باعث سختی سطح آن می شود و هم شفافیت و براقی آن باعث زیبایی طراحی های روح سطح آن می گردد.

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *