با توجه به اهمیت امر طراحی در جلوه گری نمای یک ساختمان، در مقاله “ظرفیت های طراحی بتن اکسپوز چیست؟” راجع به ارتباطی که میان ظرفیت طراحی این محصول و متریال مورد استفاده جهت قالب بندی آن صحبت کردیم. همانطور که بیان شد گسترده بودن حوره انتخابی ما در برگزیدن متریال ها مختلف برای قالب بتن اکسپوز توانسته انتخابات ما در طراحی را نیز افزایش دهد.

طراحی بتن اکسپوز نما

در این نوشته و چند نوشته آینده قصد داریم تمرکز خود را بر روی کاربرد خاصی از این محصول قرار دهیم که استفاده از این محصول به عنوان نمای ساختمانی است. چرا که همانطور که در نوشته های پیشین اشاره شد و در صفحه بتن اکسپوز هنزا نیز قابل مشاهده است، [button link=”https://henza.net/%d8%a8%d8%aa%d9%86-%d8%a7%da%a9%d8%b3%d9%be%d9%88%d8%b2/”] بتن اکسپوز هنزا[/button]

می توان از این محصول کاربردهایی در بخش های مختلف انتظار داشت، از جمله:

  1. استفاده به عنوان کفپوش پارکینگ ها
  2. استفاده به عنوان کفپوش در پیاده روها، باغچه ها، پاسیو و غیره
  3. استفاده به عنوان سازنده نمای ساختمان
  4. استفاده به عنوان دیواره تونل ها، پل ها، زیرگذرها، دیواره سدها و غیره

دلایل محبوبیت بتن اکسپوز چیست؟

از میان همه موارد بالا قصد داریم به اهمیت طراحی در این محصول برای نما بپردازیم. برای این منظور به چند نکته لازم است دقت گردد.

  1. بتن اکسپوز یکی از قدیمی ترین و پربارترین متریال های ساخت و ساز است. که به خصوص به عنوان استفاده جهت کفپوش قدمتی طولانی تر دارد. اما در مقاله “پتانسیل جدید برای نماهای بتن اکسپوز” می توانید با برخی از کابردهای قدیمی تر این محصول نیز آشنا گردید.
  2. در سال های اخیر استفاده از نماهای بتن اکسپوز و ساختمان هایی که از این محصول در آن ها استفاده می شود محبوبیت و رونق بیشتری کسب کرده اند.

دلایل محبوبیت و رونق رو به رشد بتن اکسپوز

دلایل زیر را برای رخ دادن چنین پدیده ای می توان برشمرد:

  1. دوام و طول عمر بالای این محصول
  2. طراحی های دارای ابعاد زیبایی شناختی و جلوه زیبای این محصول
  3. مقاومت و استحکام در برابر عوامل آسیب زننده

اگر شما هم بخواهید از چنین مزیت هایی بهره مند شوید می توانید در تماس با متخصصان و کارشناسان ما در هنزا محصول مورد نظر خود را سفارش دهید.[button link=”https://henza.net/%d8%aa%d9%85%d8%a7%d8%b3-%d8%a8%d8%a7-%d9%85%d8%a7/”] تماس با ما[/button]

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *