در صورتی که مقالات ما در زمینه معرفی سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی را دنبال کرده باشید می توانید این مطلب را به وضوح مشاهده کنید که در جای جای محیط شهری، داخل ساختمان ها، داخل اماکن تجاری و تفریحی و غیره می توان از سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی استفاده کرد. که هر کدام دارای شکل، زنگ و کارکردی هستند که ویژه آن جایگاه است و کاملا متناسب با محیطی است که در آن به کار گرفته شده است.

به عنوان مثال می توانید نوشته “دو کارکرد اصلی سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی چیست؟” را ببینید که در آن گفتیم که سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی چه کارکردهای مهمی دارد که باعث گردیده است بتوانیم انتظار داشته باشیم بهترین گزینه برای کفپوش کردن هر سطح و محوطه ای نسبت به دیگر گزینه های رقیب و موجود باشد.

سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی حباب شکل

یکی از انواع این محصول که بر اساس شکل آن نامگذاری شده است، سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی حباب شکل یا تاولی می باشد که این نام به دلیل نیمکره های کوچکی است که با فاصله از یکدیگر بر روی سطح آن طراحی و قالب گذاری شده و ساخته شده اند. برای آن که منظور ما را از سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی حباب شکل یا تاولی متوجه شوید تصویر زیر را مشاهده نمایید.

سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی حباب دار چه مزیتی دارد؟

حتما تا کنون شما نیز از این نوع سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی در جاهای مختلف مشاهده نموده اید. در محیط های شهری امروزی، استفاده از یک مصالح ساختمانی یا یک سازه یا ابزار معمولا به گونه ای است که بتواند چند منظوره باشد و چند نیاز و فایده را برای ما برآورده سازد. یکی از این محل های نیز نقاطی است که برای عبور و مرور در نظر گرفته می شوند.

معمولا این نقاط عبوری به گونه ای طراحی شده که هم بتوانند برای پارک کردن مورد استفاده قرار بگیرند و هم اینکه محیطی برای عبور و راندن ماشین و وسایل نقلیه بر روی آن باشد. و همین امر می تواند پس از مدتی باعث وارد آمدن آسیب و خسارت به آن باشد.

اما سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی حباب شکل که دارای طراحی خلاقانه و هوشمندانه ای می باشد، به دلیل وجود همین حباب ها بر روی آن می توانند بارهای بسیار زیادی که بر اثر تردد سنگین وسایل نقلیه بر روی آن ایجاد می شود ره به خوبی و سادگی تحمل کند. این حباب ها در این سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی دو عمل را همزمان انجام می دهند:

سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی حباب شکل

  1. تحمل بار وارده و انتقال آن به زمین بدون آسیب دیدن پنل های سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی
  2. به دلیل برجستگی می توانند به افراد نابینا یا کم بینا برای عبور و مرور از روی سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی کمک کنند که به راحتی مسیریابی خود را انجام دهند. بنابراین این نوع از سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی با استانداردهای عدم تبعیض خدمات و امکانات شهری برای افراد کم توان یا ناتوان مطابقت و همخوانی دارد.

در نتیجه این طرح سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی باعث می شود که عبور و مرور ایمن و مرتب صورت گرفته و همچنین هزینه های نگهداری سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی به دلیل دفع آسیب های احتمالی کاهش می یابد.

حباب ها و تاول های این سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی به گونه ای و در موقعیت هایی طراحی شده اند که پنل ها بتوانند در هر الگویی قرار داده شوند. در حالی که با استانداردهای جهانی محافظت انطباق داشته باشند. علاوه بر آن وجود دو رنگ قرمز و زرد باعث می شود که افراد دید بهتر و واضح تری نسبت به موقعیت قرار گرفتن این سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی داشته باشند.

معمولا در طراحی سطوح با استفاده از این سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی، رنگ قرمز برای نقاطی در نظر گرفته می شود که قرار است در مسیر آن ها عبور و مرور صورت گیرد و سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی با رنگ مایل به زرد برای محیط های اطراف و حاشیه ای که عبور و مرور کنترل نشده بر روی آن انجام می گردد.

بنا بر آنچه گفتیم می توان خواص کلی این محصول از سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی را به شکل زیر بیان نمود:

  1. محافظت از نقاط عبوری و معبرها در برابر وزن های بیش از حد وسایل نقلیه
  2. داشتن دو گزینه در رنگ که می تواند به عنوان مرزبندی و علامتگذاری بصری مورد استفاده واقع گردد.
  3. باعث می شود که ماندگاری و دوام معبر بالاتر رفته و در نتیجه همین امر هزینه هایی را که برای محافظت و یا احیانا بازسازی سطوح مورد نیاز است را کاهش دهد.
  4. انطباق این مصالح با استانداردهای جهانی که جهت عدم تبعیض امکانات رفاهی شهری و امکانات عبور و مرور برای استفاده همه شهروندان و از جمله افراد کم توان و ناتوان جسمی وضع شده است.

حال اگر با توجه به مواردی که بیان شده شما نیز به این نتیجه رسیدید که استفاده از این طرح های حباب دار می تواند برای برآوردن نیازهای سازه ای شما کمک کننده باشد، می توانید با مشاوران و متخصصان ما در هنزا تماس گرفته و سفارش خود را بیان نمایید. علاوه بر آنکه صفحه سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی هنزا همواره به عنوان یک صفحه پر از نمونه و ایده در اختیار شما می باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *