[box] به کار گیری الیاف شیشه در بتن سبب شده است که جی اف آر سی / جی آر سی سه خصوصیت داشته باشد: سبک باشد. حالت ارتجاعی بتواند بگیرد. شکل پذیر باشد و بتواند در طرح های مختلف ساخته شود.[/box]

در مقاله “سازگاری جی اف آر سی / جی آر سی با محیط” گفتیم که شما می توانید این انتظار را از جی اف آر سی / جی آر سی داشته باشید که به راحتی بتواند با دیگر المان های به کار رفته در ساختمان هماهنگ شود و ترکیب خوبی را ارائه دهد. از طرف دیگر در نوشته “مقایسه مقاومت کششی و خمشی جی اف آر سی / جی آر سی با بتن” بررسی کردیم که از لحاظ خصوصیات مقاومتی، این محصول دارای مقاومت بالاتری نسبت به بتن معمولی است.

محدودیت های کاربرد جی اف آر سی / جی آر سی

حال جای این پرسش است که آیا می توان از آن در هر بخشی از ساختمان استفاده کرد یا خیر؟ در واقع با وجود تمام مزیت هایی که این محصول به همراه دارد پاسخ به این پرسش منفی است. باید توجه داشته باشیم که به کار گیری الیاف شیشه در بتن سبب شده است که جی اف آر سی / جی آر سی سه خصوصیت داشته باشد:

  1. سبک باشد.
  2. حالت ارتجاعی بتواند بگیرد.
  3. شکل پذیر باشد و بتواند در طرح های مختلف ساخته شود.

از جی اف آر سی / جی آر سی کجا می توان استفاده کرد؟

اما استفاده از جی اف آر سی / جی آر سی به عنوان یک المانی که بخواهد حامل وزن و بارهای وارده ساختمان شود مناسب نیست. یعنی در قسمت های زیر نمی توان از این محصول استفاده کرد:

  1. دیوارهای حامل بار
  2. سقف ها
  3. اتصال دهنده ها

به خاطر داشته باشید که اگر چه این متریال به عنوان یک متریال ساخت نما، پنل های دیواری، پوشش کف، پوشش سطح بالای کانتر و استفاده در دکوراسیون داخلی، وان حمام، سینک دستشویی و امثال آن بسیار عالی عمل می کند، اما به معنای آن نیست که می تواند در بخش های دیگر ساختانی مانند آنچه مثال زده شد همین کارایی را از خود نشان دهد.

کاربرد عمومی جی اف آر سی / جی آر سی

جی اف آر سی / جی آر سی همانطور که در بالا گفته شد می تواند به خوبی بخش های مختلف داخلی یک ساختمان را پوشش دهد. به خصوص در جایی که علاوه بر بعد کاربردی، بعد زیبایی نیز حائز اهمیت است. اما منحصر به فضای داخلی ساختمان نیست و در مکان ها و ساختمان های عمومی مانند پارک ها، گالری ها و غیره نیز می توان از این محصول استفاده های متنوعی داشت.

اما می توان به عنوان پرکاربردترین استفاده از جی اف آر سی / جی آر سی همانطور که در نوشته “کاربردهای جی اف آر سی / جی آر سی” آمده، به دو مورد زیر اشاره نمود:

  1. ساخت نماهای ساختمانی
  2. فضای داخلی آپارتمان ها، مانند نمای ستون ها، قاب پنجره ها و غیره

در مورد کارکردهای داخلی این محصول محدودیتی وجود ندارد و به جهت آنکه می تواند طراحی های مختلف بپذیرد بسیار مورد استقبال است. به عنوان کاربرد دیگر این محصول می توان به پوشش سطح داخلی تونل ها و یا کفپوش های زینتی و دکوراتیو اشاره نمود که نمونه هایی از آن را شما می توانید در صفحه جی اف آر سی / جی آر سی هنزا مشاهده نمایید. به علاوه درباره دیگر کاربردهای این محصول مشاوران هنزا آماده راهنمایی و پاسخ به پرسش های شما خواهند بود.[button link=”https://henza.net/%d8%aa%d9%85%d8%a7%d8%b3-%d8%a8%d8%a7-%d9%85%d8%a7/”] ارتباط با ما[/button]

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *