بتن اکسپوز را می توان به گونه ای طراحی کرد که دارای یک پیوستگی و همسازی با محیط پیرامون باشد. به همین دلیل به خصوص در ساخت ویلاها در محیط هایی که در دل طبیعت قرار دارند، استفاده از این محصول به عنوان نمای بیرونی جلوه خاصی به ساختمان می بخشد. اگر چه نمای بتن اکسپوز از نماهای سنتی فاصله می گیرد و جلوه مدرنی به سازه اعطا می کند، اما این باعث نمی شود که رنگ و بوی طبیعی خود را از دست بدهد.

استفاده از بتن اکسپوز به صورت سلولی

یکی از طراحی های خاص نما توسط بتن اکسپوز، طراحی به صورت سلولی است که می توانید آن را در تصویر زیر مشاهده نمایید. در این طراحی ساختار بتنی به صورت قالب هایی است که به شکل سلول هایی بر روی نما خود را نشان می دهد و این نوع طراحی باعث می شود که بین فضای داخلی و محیط بیرونی ارتباط و پیوندی شکل بگیرد.

خانه هایی مجلل با نمای بتن اکسپوز

همان طور که در تصویر مشاهده می کنید، هر اتاقی دارای اتصالی با خیابان است که این به یمن پوسته های حمایتی قالب ها می باشد. در عین حال که استفاده از بتن اکسپوز پیوند دهنده فضاهای مختلف در طراحی سلولی است، اما این قالب های سلولی نقش یک حائل را بین اتاق نشیمن و فضای بیرونی ساختمان بازی می کنند و انتقال از فضای نشیمن داخلی به محیط اطراف یک انتقال ملایم است که به یمن استفاده از طراحی سلولی بتن اکسپوز حاصل شده است.

اما این نوع طراحی دارای مزیت های دیگری است که عبارتند از:

  1. ساختار سلولی بتن اکسپوز باعث می شود که فضای داخلی خانه از گرمای سوزان آفتاب در مناطق گرم و یا فصول گرم در امان باشد.
  2. به علاوه این نوع طراحی باعث می شود که قسمت بالایی به عنوان یک سایبان برای بخش های زیرین ساختمان عمل کند که فضایی مطبوع برای نشستن و تفریح را در قسمت های پایینی ساختمان فراهم می کند.
  3. بنابراین این نوع طراحی توسط بتن اکسپوز باعث می شود که تعادلی میان باز بودن فضاها و پیوند آن ها نسبت به یکدیگر و همچنین مجزا بودن و ایزوله بودن هر کدام از بخش ها برقرار باشد.

استفاده از بتن اکسپوز به صورت سلولی

جهت آشنایی بیشتر با این محصول می توانید به نوشته “چهار مزیت کلیدی بتن سلولی” نیز مراجعه نمایید. البته تنوع در طراحی این محصول و نتیجه نهایی به پارامترهای مختلفی بستگی دارد که در نوشته “تنوع بتن اکسپوز از منظرهای مختلف” بیشتر در این رابطه توضیح داده ایم.

خاص بودن یک نمای بتن اکسپوز را در مقایسه با دیگر نماهایی که با متریال های دیگر ساخته شده اند، می توانید با مقایسه بصری آن ها متوجه شوید. در این رابطه شما می توانید به صفحه بتن اکسپوز هنزا مراجعه نموده و با برخی از برترین نمونه پروژه های داخلی این محصول آشنا شوید. از آنجایی که استفاده از این محصول محدودیت خاصی ندارد، به شما نیز پیشنهاد می کنیم که در صورت علاقه به برخورداری از مزایای آن سفارش خود را از طریق راه های ارتباطی با کارشناسان و متخصصان ما در هنزا در میان بگذارید.

[button link=”https://henza.net/%d8%aa%d9%85%d8%a7%d8%b3-%d8%a8%d8%a7-%d9%85%d8%a7/”] تماس با ما[/button]

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *