انتخاب برگه

سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی تقویت شده و غیر تقویت شده چیست؟

همانطور که از مطالعه مقاله “سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی در مقایسه با دیگر کفپوش ها” دریافته اید، یکی از بهترین روش ها برای افزایش اطمینان از انتخاب مصالح ساختمانی آن است که بتوانیم ویژگی ها و مزیت های آنان را شناخته و با یکدیگر مقایسه نماییم. اما سعی خواهیم نمود که علاوه بر نکات مقایسه ای در این نوشته شما را با جزئیات ساختار این محصول نیز آشنا سازیم. در ادامه با دو نوع از شیوه های ساخت این نوع کفپوش آشنا خواهیم شد:

  1. کفپوش های غیر تقویت شده ساخته شده از بتن بند دار (Jointed unreinforced)
    • موفقیت سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی غیر تقویت شده
  2. کفپوش های تقویت شده ساخته شده از بتن بند دار (Jointed reinforced)

کفپوش های غیر تقویت شده ساخته شده از بتن بند دار

همانطور که می توانید در صفحه سنگفرش بتن / سنگ فرش بتنی هنزا برخی از نمونه های اجرا شده این محصول را مشاهده نمایید، کفپوش های غیر تقویت شده ساخته شده از دسته ای از لایه های دال های بتنی هستند که دارای ویژگی های زیر می باشند:

سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی تقویت شده و غیر تقویت شده چیست؟

۱.        این سنگفرش های بتنی / سنگ فرش های بتنی، ساخته شده از واحدهای مربعی شکل کوچکی هستند.

۲.       در اتصال این واحدها به یکدیگر از میله ها یا رولپلاک ها و یا جوینت هایی استفاده شده است که برای پیشگیری از ترک برداشتن این محصول به کار می روند.

به دلیل آنکه در صورت فاصله دار نبودن دال ها، با تغییرات دمایی و سرد و گرم شدن فصل های سال، این محصولات دچار انقباض و انبساط می شوند و نیروهای فشاری و کششی وارد آمده می تواند سبب از هم گسیختن و ترک برداشتن آن ها شود. بنابراین جزئیات چگونگی فاصله گذاری و جوینت هایی که بین قطعات سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی انجام می شود، حائز اهمیت است و با توجه به طراحی، ساختار و خدماتی که از آن کفپوش مورد نظر انتظار داریم، ساخته می شود.

موفقیت سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی غیر تقویت شده

موفقیت اجرای این محصول وابسته به مقاومت کششی و ظرفیت خمشی متریال بتن مورد استفاده است که باید بتواند در برابر بارهای وارده و همچنین ترک برداشتن مقاومت از خود نشان دهد. دو نکته که می تواند موفقیت اجرای این مصالح ساختمانی را در پی داشته باشد، عبارتند از:

۱.       سایز و اندازه قطعات پنل های مورد استفاده باید بر اساس کرنش انقباضی ایجاد شده در اثر سخت شدن بتن باشد. برای آشنایی بیشتر با این مفهوم بهتر است نگاهی به مقاله “انقباض بتن چیست و چگونه می توان از آن پیشگیری کرد؟” بیندازید.

۲.       کرنش انقباضی باعث به وجود آمدن تنشهای کششی در سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی می شود که در صورتی که این تنش ها از مقاومت کششی بتن بیشتر باشد، می تواند باعث بروز ترک های شدید در سطح این محصول گردد.

کفپوش های تقویت شده ساخته شده از بتن بند دار

در رابطه با این نوع از سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی می توانید در سایر مقالات هنزا مطالب مورد نیاز را دریافت کنید و با توجه به نیاز و اولویت خود می توانید نسبت به سفارش و تحویل محصول مورد نظر خود اقدام نمایید. برای این منظور بهتر است که سفارش و در خواست خود را با کارشناسان و متخصصان ما در هنزا در میان بگذارید.

تماس با ما

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.