انتخاب برگه

معرفی ۵ مورد از کاربری های مختلف نمای بتن اکسپور پیش ساخته

معرفی ۵ مورد از کاربری های مختلف نمای بتن اکسپور پیش ساخته

وقتی شما بتوانید طبق مطالب بیان شده در نوشته “اجرای بتن اکسپوز با کمترین هزینه” متریالی برای ساخت نما داشته باشید که بتواند با کمترین هزینه بالاترین مقاومت و استانداردهای زیبایی را برای ساختمانتان فراهم نماید، حتما به فکر استفاده از گزینه دیگری نخواهد بود. به همین جهت کاربرد بتن نما روز به روز در حال افزایش است که در این نوشته قصد داریم به معرفی نمونه هایی از کاربری های مختلف نمای بتن اکسپوز پیش ساخته بپردازیم.

  1. پنل های بتن اکسپوز به عنوان روکش ساختمان
  2. بتن پیش ساخته معماری
  3. پانل های ساندویچی بتن اکسپوز
  4. کلاستروم پیش ساخته بتنی (precast concrete claustra)
  5. بلوک های پیش ساخته تزئینی بتن اکسپوز

جمع بندی

پنل های بتن اکسپوز به عنوان روکش ساختمان

استفاده از این محصول در دوره پس از جنگ جهانی به تدریج رونق گرفت و در بخش های مختلف ساخت و ساز به کار گرفته شد. یکی از این کاربری ها به عنوان روکش است که در این کاربرد پانل های نما به عنوان روکش به ساختمان متصل می شوند که دارای ویژگی های زیر است:

۱.      بر روی دیوارهای آجری یا بنای بتنی به کار می روند.

۲.      سایز آن ها کوچک و در خدود ۳۰ در ۳۰ سانتی متر است.

کاربری های مختلف نمای بتن اکسپور پیش ساخته

بتن پیش ساخته معماری

یکی دیگر از کاربری های پنل های پیش ساخته، استفاده به عنوان بتن اکسپوز معماری است که در آغاز سال ۱۹۶۰ رواج پیدا کرد. به این ترتیب نماهای بتنی با ترکیب بندی های متنوع شروع به رشد کرد. درباره این کاربرد محصول مورد نظرمان باید چند نکته را ذکر نمود:

۱.      این محصول باعث شد که نماهایی با ترکیب بندی ها، بافت ها و اشکال مختلف ایجاد شود.

۲.      بتن پیش ساخته معماری به طور وسیعی در ساختمان های اداری به کار گرفته می شود. البته در ساختمان های مسکونی و به ویژه آپارتمان های مرتفع نیز قابلیت استفاده دارد .

پانل های ساندویچی بتن اکسپوز

یکی دیگر از کاربری های پنل های پیش ساخته، استفاده از پانل های ساندویچی عایق است که از دهه ۱۹۷۰ به بازار وارد شدند. این محصولات عایق حرارتی هستند و سبب پیشگیری از هدر رفت انرژی گرمایی ساختمان می شود.

نمای بتن اکسپور پیش ساخته

۱.      پنل های ساندویچی غالبا دارای ارتفاعی یک طبقه هستند

۲.      دارای یک هسته داخلی از جنس پلی استایرن و دیگر متریال های عایق هستند.

۳.      مورد استفاده این محصول عمدتا در ساختمان های ییلاقی و ویلاها است.

برای آشنایی با این نوع از پانل ها شما همچنین می توانید به مطالعه مقاله “کامپوزیت پنل های پیش ساخته دیواری ساندویچی بتنی” نیز بپردازید.

کلاستروم پیش ساخته بتنی (precast concrete claustra)

در واقع این محصول بتن اکسپوز عناصری پیش ساخته هستند که دارای حفره هایی در طراحی هندسی خود هستند و معمولا از آن ها در ساخت صفحه های باز، نرده ها و امثال آن استفاده می شود. شما می توانید با برخی از نمونه های این محصول در صفحه بتن اکسپوز هنزا آشنا گردید.

بلوک های پیش ساخته تزئینی بتن اکسپوز

بلوک های دکوراتیو آخرین نوع کاربری پانل های پیش ساخته بتنی است که در این نوشته مورد بررسی قرار خواهیم داد. این محصول دارای ظاهری شبیه به آجر و در ابعاد کوچک است. همچنین این پانل ها دارای پوشش های سطحی خاصی مانند پوشش های شسته شده و شکاف داده شده هستند.

 

جمع بندی

در این نوشته با پنج کاربری مهم پانل های پیش ساخته بتن اکسپوز آشنا شدیم. باید دقت کنید، که علاوه بر استفاده از قطعات پیش ساخته می توان این محصول را به روش بتن ریزی در محل نیز مورد استفاده قرار داد ولی به دلیل مزیت های استفاده از بلوک های پیش ساخته، این شیوه رونق بیشتری دارد و شما می توانید جهت بهره مندی از کاربری های متنوع این محصول با کارشناسان و متخصصان ما در هنزا تماس برقرار نمایید.

سوالات متداول

۱.      کاربردهای مختلف نمای پیش ساخته بتن اکسپوز چیست؟

پاسخ: این نماها می تواند به عنوان یک نمای معماری و یا یک نمای دکوراتیو و یا روکشی برای دیوارهای ساختمانی به کار رود.

۲.      نمای بتن اکسپوز معماری چه ویژگی هایی دارد؟

پاسخ: این محصول قابلیت این را دارد که در بافت های مختلف و رنگ های متنوع تولید شود و به این ترتیب با فضاهای مختلف و دکوراسیون های مختلف هماهنگی لازم را برقرار نماید.

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.