انتخاب برگه

برتری سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی نسبت به دیگر کفپوش ها

انتخاب سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی یک گزینه کاربردی و در عین حال دارای جذابیت های بصری و زیبایی شناختی است که می توان آن را در هر بخشی از سازه به کار گرفت.

هرچند یکی از مزایای استفاده از سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی نسبت به سایر مصالح ساختمانی که جهت پوشش کف به کار می روند این است که کارکرد با آن ها ساده تر است و سرعت نصب آن ها بیشتر است، اما این به معنای آن نیست که شما می توانید بدون داشتن تخصص و مهارت کافی، این کار را انجام دهید و نتیجه رضایت بخش باشد. چرا که به ترتیبی که در نوشته “نصب سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی بزرگ با تیم حرفه ای” بیان شد، برای اجرای ظرافت های این کار باید از تجربه یک تیم حرفه ای بهره مند شوید.

در مقاله “۶ نکته برای طراحی با سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی بزرگ” درباره برخی معیارها و استانداردهایی که لازم است در حین کارکرد با پنل های سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی با ابعاد بزرگ مورد ملاحظه قرار گیرد، توضیحاتی ارائه شد که می توانید برا آگاهی به مقاله مذکور مراجعه نمایید.

برتری سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی نسبت به دیگر کفپوش ها

مزایای عمده استفاده از سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی

اگر شما قصد داشته باشد که محوطه کنار استخر حیاط خانه خود، یا پاسیو و یا مسیر ماشین روی داخل حیاط (driveway) را طرح نو ببخشید و تنوعی در آن ایجاد کنید، بهترین گزینه بهره مندی از این محصول جدید است که مزیت های زیر را برای شما در بر خواهد داشت؛

 1. به سادگی قابل نصب است.
 2. از لحاظ اقتصادی به صرفه است و هزینه سنگینی را به شما تحمیل نمی کند.
 3. به طور خارق العاده زیبا و شیک است.

استفاده از سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی برای حیاط

ممکن است شما دارای حیاطی پر از گیاه باشید که ماملا با گیاهان مختلف پوشیده شده است. یکی از ترفندهای زیبا سازی و تزئین چنین محوطه ای آن است که از یک پوشش سخت برای آن استفاده کنید.

مزایای عمده استفاده از سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی

مثلا اگر مسیرها و راهروها یا پاسیو در چنین حیاطی توسط سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی کفپوش شود، در کنار گیاهانی که سایر بخش های حیاط را پوشیده اند، کنتراست جالبی ایجاد می کند. و به این ترتیب گل ها و چمنزارهای موجود در حیاط جلوه بهتر و سرسبزتری در کنار رنگ سرد و سخت بتن به خود می گیرند.

مقایسه سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی با دیگر کفپوش ها

اگر دیگر کفپوش ها به شما این حس را می دهند که با یک سطح صاف و ساده و بی رمق مواجه هستید بهتر است که سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی را برای پوشش کف محوطه خود در نظر بگیرید که در مقایسه با دیگر کفپوش ها دارای برتری هایی از جنس زیر می باشد؛

 1. این متریال نسبت به کفپوش سنگی بسیار کم هزینه تر است و افراد بیشتری استطاعت تهیه آن را خواهند داشت.
 2. نسبت به کفپوش آجری دارای رنگ بندی ها و رنگ پذیری های بیشتری است.
 3. نسبت به آسفالت نیز طول عمر و ماندگاری بیشتری دارد.

بنابرانی انتخاب سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی یک گزینه کاربردی و در عین حال دارای جذابیت های بصری و زیبایی شناختی است که می توان آن را در هر بخشی از سازه به کار گرفت. علاوه بر آن همانطور که در نوشته “کفپوش های مدولار” نیز بیان شده است، این محصول به صورت مدولار است و این ویژگی دو مزیت را به همراه دارد.

 1. به راحتی قابل نصب است.
 2. به راحتی قابل تعمیر و بازسازی حتی توسط خود استفاده کنندگان می باشد.

استفاده از سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی برای حیاط

سوالات متداول

 1. ضخامت سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی چقدر باید باشد؟

پاسخ: بستگی به محل استفاده اندازه ضخامت آن ها می تواند متفاوت باشد. برای محل هایی که صرفا عابران پیاده تردد می کنند، مانند راهرو یا پاسیو، این محصول باید دارای ضخامت حداقل ۷۵ میلی متر باشد. اما در محوطه هایی که وسایل نقلیه نیز از آن عبور می کند، لااقل باید دارای پنل هایی با ضخامت ده سانتی متر باشند.

 1. عمر مفید سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی چقدر است؟

پاسخ: جواب این سوال به فاکتورهای متعددی بستگی دارد. از جمله: محل کاربرد، روش نصب، شرایط محیطی و همچنین درجه حرارت محیطی که کفپوش در آن مورد استفاده قرار گرفته است. هرچند به طور متوسط می توان این انتظار را داشته باشیم که کفپوش های سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی در جاهایی که به کار گرفته می شوند، حداقل زمانی بین ۲۵ الی ۳۹ سال دوام داشته باشند. البته در صورت مراقبت های لازم در فصل های مختلف سال می توان این زمان را افزایش داد.

 1. آیا استفاده از سنگریزه های به عنوان پایه برای سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی ضروری است؟

پاسخ: در واقع باید گفت که برای آنکه پنل های سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی قرار گرفته بر روی سطح دچار ترک نشوند و یا در طول زمان جابجا نشوند، لازم است فندانسیون آن ها را با سنگریزه های قوی پر کرد. به خصوص اگر که در ساخت سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی از خاک رس استفاده شده باشد، به جهت آنکه این نوع خاک به خوبی زهکشی نمی شود، و مقداری رطوبت درونی دارد، استفاده از سنگریزه برای آن لازم است.

در صورتی که پرسش های دیگری در این زمینه دارید می توانید آن ها را با کارشناسان و متخصصان ما در هنزا در میان بگذارید. به علاوه به شما پیشنهاد می شود که حتما از صفحه سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی هنزا نیز بازدید نموده و با نمونه های اجرایی و تولیدی ما آشنا شوید.تماس با ما

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *