انتخاب برگه

دلیل استقبال از سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی چیست؟

برای مقایسه هزینه دو یا چند محصول تنها نباید به هزینه اولیه ای که برای خرید آن می پردازید، بلکه باید به هزینه های نگهداری و سرویس های دوره ای و بازسازی نیز توجه داشته باشید. بنابراین سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی به دلیل ماندگاری بالا در دراز مدت از لحاظ اقتصادی بسیار بهینه تر از دیگر انواع کفپوش ها است

در این نوشته قصد داریم راجع به برخی ویژگی ها که باعث شده این روزها استفاده از سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی در اقصی نقاط دنیا گسترش پیدا کند، صحبت کنیم. البته پیش از آن لازم به ذکر است که این محصول دارای انواع مختلف و متنوعی است که در مقاله “انواع سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی جهت پوشش کف” درباره گوناگونی آن بیشتر صحبت کردیم.

خاصیت های سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی

در مقایسه با سایر مصالح ساختمانی که برای محوطه سازی و پوشش کف به کار می روند، شمردن امتیازات سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی فرصت بسیاری می طلبد، همانطور که در نوشته “مزایای سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی چیست؟” برخی از آن ها را برشمردیم. بنابراین ما سعی می کنیم در اینجا برخی از مهم ترین خواص این سازه را جمع آوری کنیم که بتواند در انتخاب متریال مکناسب جهت محوطه سازی به خوانندگان گرامی کمک نماید.

۱. قابلیت تطبیق پذیری

ابتدا لازم است گفته شود که انتخاب سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی مختص به کاربری خاصی نیست. بلکه می توان در همه کاربردها آن را به کار گرفت. به خصوص:

 1. پروژه های خانگی و محلی
 2. پروژه های تجاری و عمومی

دلیل استقبال از سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی چیست؟

پروژه های عمومی خود شامل مجتمع های تجاری و همچنین سازه های مربوط به شهرداری و رفت و آمد عموم شهروندان می گردد که در هر دو مورد استفاده از سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی به خوبی جا افتاده است. این موارد شامل اماکن زیر می شود:

 1. پارکینگ ماشین ها
 2. مسیرهای ماشین روی داخل حیاط خانه ها
 3. خیابان های بزرگ و عریض
 4. کفپوش ها
 5. پاسیوها، حیاط و غیره

سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی نه تنها یک گزینه از جهت اقتصادی و مقاومتی معقول است بلکه از منظر زیبایی شناختی نیز برای پروژه هایی که در محوطه های باز و بیرونی انجام می گیرند، بسیار خوشایند و مطلوب است به دلیل آنکه این محصول می تواند با هر طرح و پالت رنگی تناسب و هماهنگی برقرار نماید.

نکته دیگر اصطکاک خوبی است که سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی می توان با کفش عابران پیاده و یا لاستیک ماشین ها به وجود آورد. که حتی در روزهای بارانی و مرطوب مانع از لغزش یا سر خوردن بر روی آن می شود و این مسئله از جهت ایمنی و حفظ امنیت افراد بسیار حائز اهمیت است. برای توضیح بیشتر می توانید به صفحه “فواید استفاده از کفپوش های بتنی” مراجعه نمایید.

قابلیت تطبیق پذیری سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی

۲. به صرفه بودن اقتصادی

سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی نسبت به دیگر مصالح ساختمانی مورد استفاده قیمت ارزان تری دارد. یک دلیل آن این است که یه متریال مصنوعی است که در ترکیب مواد اولیه با هم ساخته می شود و از جمله مواد طبیعی نیستند که دارای منابع محدود است یا جمع آوری آن ها از طبیعت مشکل و پیچیده است. اگر بخواهیم مقایسه کنیم باید گفت که سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی نسبت به سه مصالح زیر که همگی آن ها نیز به عنوان کفپوش استفاده می شوند، ارزان تر است:

 1. کفپوش های سنگی
 2. کفپوش های گرانیتی
 3. کفپوش های ماسه سنگ

سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی بدون نیاز به نگهداری و بازسازی

برای مقایسه هزینه دو یا چند محصول تنها نباید به هزینه اولیه ای که برای خرید آن می پردازید، بلکه باید به هزینه های نگهداری و سرویس های دوره ای و بازسازی نیز توجه داشته باشید. این موارد به خصوص برای زمانی که بودجه مورد نظر برای هزینه کردن جهت ساختمان محدود است باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد. بنابراین سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی در دراز مدت از لحاظ اقتصادی بسیار بهینه تر از دیگر انواع کفپوش ها است که این امر به دلیل ماندگاری بالای آن می باشد.

سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی بدون نیاز به نگهداری و بازسازی

سوالات متداول

 1. چرا سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی گزینه ای ایده آل برای پروژه ها به حساب می آید؟

پاسخ: به دلیل آن که استایل، شکل و رنگ و طرح آن قابلیت های تنوع پذیری بی شماری دارد و به هر شکلی طراحان و سازندگان می توانند بر اساس سلیقه و خلاقیت خود آن را تولید نمایند. بنابراین سازنده می تواند طرحی مختص به خود را بیافریند که هیچ مشابهی نداشته باشد.

 1. چرا در انتخاب سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی گزینه های متعددی در اختیار خواهیم داشت؟

پاسخ: به دلیل آنکه این محصول، محصولی طبیعی نیست که به شکل و رنگی خاص در طبیعت وجود داشته باشد و از این جهت دست ما را در انتخاب محدود بگذارد، بلکه چون در کارخانه تولید می شود ما می توانیم با افزودن افزودنی های خاص تغییرات و همچنین قالب گذاری های مورد نظر خود، هر گونه تغییر دلخواهی را در آن به انجام برسانیم.

 1. آیا در یک پروژه می توان از تنوعی از پنل های سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی استفاده کرد؟

پاسخ به این پرسش مثبت است زیرا شما می توانید در یک پروژه از قطعات مختلفی از سنگ فرش ها استفاده کنید که دارای رنگها، بافت ها، شکل ها، الگوها و اندازه های مختلف باشند و این نیاز به برخورداری از طراحانی ماهر دارد.

به همین جهت به شما پیشنهاد می شود که با مشاهده صفحه سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی هنزا با نمونه های انجام شده توسط متخصصان و کارشناسان ما آشنا شوید و در صورت تمایل می توانید درخواست خود را با طراحان ما در هنزا در میان بگذارید.تماس با ما

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *