انتخاب برگه

جی اف آر سی / جی آر سی متریالی سبک وزن و انعطاف پذیر

چرا جی اف آر سی / جی آر سی یک مصالح ساختمانی منحصر به فرد است؟ در نوشته “مزیت های اجرایی جی اف آر سی / جی آر سی” با چند دلیل ویژه بودن این محصول آشنا شدیم. در این نوشته قصد داریم به چند مورد دیگر اشاره نماییم.

انعطاف پذیری جی اف آر سی / جی آر سی

منعطف بودن یک متریال باعث می شود که بتوان آن را به شکل های مختلفی درآورد، بدون آنکه دچار شکست و از هم گسستگی گردد. بنابراین طراحان و معماران نما که قصد دارند، طرح هایی زیبا و پیچیده با انحناهای خاص و یا مشبک بودن و غیره ایجاد کنند، این متریال را به عنوان گزینه برتر در اختیار خود دارند که با استفاده از آن می توانند شکل های دقیق را با نهایت پیچیدگی و ظرافت سطحی ایجاد کنند.

اگر سه خاصیت دیگر را به ویژگی فوق اضافه کنید، می توانید علت منحصر به فرد بودن جی اف آر سی / جی آر سی را دریابید. این سه خاصیت عبارتند از:

  1. قدرت بالا
  2. ماندگاری
  3. سبک وزن بودن در ابعاد مختلف

جی اف آر سی / جی آر سی متریالی سبک وزن و انعطاف پذیر

سبک وزن بودن بتن مسلح به الیاف شیشه (GFRC / GRC)

وزن سبک جی اف آر سی / جی آر سی مزایای زیر را در به کار گیری این محصول به دنبال دارد:

  1. پردازش و اجرای این محصول ساده تر خواهد بود. همچنین وزن پایین آن باعث می شود که هزینه هایی که برای جابجایی و نصب می پردازید، به مقدار قابل توجهی کمتر از سایر مصالح ساختمانی با وزن بالاتر باشد.
  2. وزن سبک این محصول باعث می شود، که بعد از نصب آن بار کمتری به کل سازه و کف ساختمان وارد شود. بار کمتر وارده با سازه باعث بالا رفتن عمر مفید ساختمان می گردد.
  3. با توجه به مورد قبلی، یعنی وارد شدن بار کمتر به پی ساختمان توسط نمای جی اف آر سی / جی آر سی، هزینه کمتری لازم است برای فندانسیون ساختمان و چارچوب آن بپردازید. جهت بررسی ارتباط وزن نمای ساختمان با چگونگی ساخت شالوده ساختمان می توانید به مقاله “نمای ساختمان” نیز مراجعه نمایید.
  4. نکته دیگری که می توان آن را جزو فواید سبک وزن بودن GFRC / GRC برشمرد، آن است که وزن پایین این متریال باعث می شود که می توان از آن به عنوان یک انتخاب عالی برای بازسازی ساختمان های قدیمی که نیاز به تعمیر و مرمت دارند، استفاده نمود.

وزن سبک جی اف آر سی / جی آر سی

استفاده از بتن مسلح به الیاف شیشه در ساخت و ساز باعث می شود که نیاز به استفاده از فلزات و میلگردهای فولادی برای تقویت بتن و همچنین دیگر متریال ها کاهش پیدا کند. این امر به تنهایی سبب می شود که حدود ۱.۲ الی ۲ برابر از هزینه های جاری ساخت و ساز کاهش پیدا کند. در حالیکه وزن ساختمان نیز حدود ۸ الی ۱۰ برابر کمتر می شود. علاوه بر آن ۲ الی ۴ برابر نیز سیمان کمتری مصرف می گردد.

برای آشنایی با پروژه های داخلی اجرا شده توسط تیم هنزا می توانید به صفحه جی اف آر سی / جی آر سی هنزا مراجعه نمایید. همچنین سفارشات خود را با متخصصان و کارشناسان ما در هنزا در میان بگذارید.

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *