انتخاب برگه

دوام و ماندگاری سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی

در نوشته “سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی پس از اجرا” در این باره صحبت شد که پس از آنکه این کفپوش ها را در محل مورد نظر نصب کردیم، چه نکاتی را برای محافظت و مراقبت از آن ها باید انجام دهیم. تمام مواردی که در هنگام، سخت، اجرا و پس از نصب باید مورد ملاحظه قرار گیرند، به جهت افزایش کیفیت، زیبایی و ماندگاری سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی است که در این نوشته به آن خواهیم پرداخت. موارد زیر را در این مقاله بررسی می کنیم:

  1. بررسی فاکتورهای موثر در طول عمر کفپوش های بتنی
  2. آیا سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی ترک بر می دارد؟
  3. آیا سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی دوام دارد؟
  4. انتخاب کفپوش کناسب ساخته شده از بتن

دوام و ماندگاری سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی

بررسی فاکتورهای موثر در طول عمر سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی

ماندگاری و طول عمر یک فاکتور حیاتی است هنگامی که شما قصد دارید برای پوشش کف محوطه ای به انتخاب یک متریال دست بزنید؛ به خصوص زمانی که محوطه مورد نظرتان در محیط باز قرار گرفته باشد. اگر شما در موقعیت انتخاب یک مصالح ساختمانی برای کفپوش سطحی از سازه خود باشید، دو سوال برایتان اهمیت ویژه ای پیدا می کند؟

۱.        آیا سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی یک مصالح با دوام است؟

۲.       آیا این کفپوش با نیازهای شما هماهنگی دارد؟

هر چند ممکن است شما به این نکته واقف باشید که نصل کردن یک کفپوش می تواند ارزش و اعتبار پاسیوی شما را افزایش دهد، اما این نکته نیز قابل درک است که در هنگام انتخای کفپوش مناسب، بین کفپوش سنگ طبیعی و سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی مردد باشید. در این بخش شما می توانید به وسیله ارتباط با متخصصان و کارشناسان ما در هنزا همه آنچه رالازم است درباره سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی بدانید، به دست آورید. به این ترتیب شما با همه امکاناتی که این محصول در اختیارتان قرار می دهد، آشنا شوید.

آیا سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی ترک بر می دارد؟

یکی از پرسش هایی که مربوط به تاب آوری و دوام این محصول است، آن است که آیا در طول زمان، این محصول دچار ترک می شود یا خیر. در مقایسه کفپوش های بتنی با کفپوش های سنگی دو مورد زیر را باید مورد توجه قرار داد.

بررسی فاکتورهای موثر در طول عمر سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی

۱.        کفپوش های سنگی نسبت به سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی کمتر در معرض ترک برداشتن هستند.

۲.       اما از طرفی این احتمال برای کفپوش های سنگی وجود دارد که به مرور زمان تغییر شکل داده و شل شوند و نیاز به جایگزین شدن داشته باشند.

۳.      همچنین توجه به این نکته ضروری است که جایگزینی پوشش های سنگی نسبت به سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی ساده تر است و این محصول به مقدار قابل توجهی انعطاف پذیر تر است.

در آخر لازم است به اشترا این دو نوع پوشش کف اشاره کرد که هر دوی این محصولات به ندرت نیاز به تعمیر پیدا می کنند و در مواردی که آسیبی به آنها وارد شود، بهترین کار جایگزین کردن پنل آسیب دیده است. از طرفی تعمیر و یاجایگزینی پنل های این محصول در بلندمدت ارزان خواهد بود. برای آشنایی با شیوه تعمیر کردن این محصول می توانید به مقاله “تعمیر کردن سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی” مراجعه نمایید.

آیا سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی دوام دارد؟

در تمام مراحل پیاده سازی یک کفپوش، باید مراقب باشیم که از هر آنچه باعث عدم دوام این محصول می شود، اجتناب کنیم. برای اطلاعات بیشتر در این رابطه می توانید به مقاله “مقدمات نصب سنگفرش بتنی سنگ فرش بتنی” مراجعه نمایید. اما درباره ماندگاری این محصول ساخته شده از بتن می توان بیان کرد که این محصول بر خلاف دال های بتنی برای ماندگار بودن طراحی شده اند.

۱.        سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی نسب به شرایط نامساعد آب و هوایی مقاوم است.

۲.       این محصول می تواند در برابر یخ زدن مقاومت داشته باشد بدون آنکه دچار ترک برداشتن و یا خرد شدن گردد.

آیا سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی ترک بر می دارد؟

اما اگر درباره دلیل این مقاومت بخواهید بدانید لازم است توجه داشته باشیم که پنل های سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی دارای مقاومت فشاری متوسطی هستند که چهار برابر نسبت به مقاومت فشاری متوسط دال های بتنی یا کفپوش های سنگی بیشتر است. علاوه بر آن یکی دیگر از دلایلی که سبب می شود این کفپوش ها کمتر دچار ترک خوردگی شوند، آن است که این محصول می تواند متناسب و همگام با افزایش و کاهش درجه حرارت، منقیض و منبسط شود و بنابراین فشاری بر آن وارد نمی شود که آن را دچار ترک نماید. دلیل این انعطاف پذیری به دو مورد بر می گردد:

۱.        اندازه کوچکتر پنل های سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی

۲.       تعداد بیشتر مفاصلی که در میان این پنل ها وجود دارد

انتخاب سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی

بهترین شیوه برای انتخاب کفپوش هایی که با نیاز شما و همچنین محیط مورد نظرتان تناسب داشته باشد، بررسی گزینه های متعددی است که در اختیار دارید. به این منظور می توانید نمونه های مختلف از پروژه های اجرا شده توسط مصالح ساختمانی متفاوت را در نظر گرفته و با یکدیگر مقایسه نمایید. به این ترتیب می توانید گزینه ای که بیشترین تناسب را با پروژه شما داشته باشد، انتخاب نمایید. به این منظور توصیه می شود که سری هم به صفحه سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی هنزا بزنید.

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.