انتخاب برگه

سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی در مقایسه با اسلب بتنی ریخته شده

با توجه به مطالبی که در مقاله “سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی تقویت شده و غیر تقویت شده چیست؟” بیان گردید، نحوه اجرای این کفپوش ها می تواند متنوع باشد. دو روش عمده استفاده از نوع تقویت شده (reinforced) و غیر تقویت شده این سازه برای پوشش کف سطوح مختلف است. در این نوشته در بخش های زیر مقایسه ای بین این سازه و اسلب های بتنی ریخته شده (Poured concrete slabs,) خواهیم داشت.

  1. تنوع ظاهری سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی نسبت به اسلب ها
  2. مقایسه ساختار این دو محصول

تنوع ظاهری سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی نسبت به اسلب ها

تنوع این محصول در فاکتورهای زیر است:

  1. تنوع در شکل

  2. گوناگون بودن استایل

  3. الگوهای مختلف

  4. تنوع در رنگ

سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی در مقایسه با اسلب بتنی ریخته شده

این گستردگی باعث می شود که مالکان ساختمان انتخاب های زیادی را برای ساخت منظره ای منحصر به فرد در کفپوش بخشی از ساختمان خود در اختیار داشته باشند. نمونه های این محصول را می توان در صفحه سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی هنزا ملاحظه نمود.  اما اسلب های بتنی ریخته شده از سوی دیگر قطعات ساده و یکنواختی هستند که دارای انتخاب های محدود و مشخصی است

مقایسه ساختار سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی نسبت با اسلب ها

از لحاظ ساختاری این دو محصول را می توان از دو جنیه مورد مقایسه قرار داد:

  1. برخلاف اسلب های بتنی ریخته شده اگر شما برای ساخت پیاده رو و یا ماشین روی حیاط ساختمان خود از سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی استفاده کنید، نیاز به دوره عمل آوری نخواهد داشت و همان زمان که این محصول نصب شده باشد، شما می توانید آن را مورد استفاده قرار دهید.

  2. هنگام بارندگی و یا خیس بودن کف به هر دلیل، این محصول نسبت به اسلب های بتنی ریخته شده، اصطکاک بیشتری عرضه می کند که مانع از لغزش افراد بر روی آن می گردد.

برای آشنایی بیشتر با اسلب های بتنی می توانید به مقاله “چگونه اسلب بتنی ریخته شده بسازیم؟” مراجعه نمایید. اما در صورتی که قصد دارید از کفپوش ها و پنل های هنزا برای پوشش سطوح مختلف ساختمانی خود بهره مند گردید، کافی است که سفارش خود را با متخصصان ما در هنزا در میان بگذارید.

تماس با ما

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *