انتخاب برگه

انواع سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی جهت پوشش کف

در مقاله “سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی پیوسته (interlocking) چیست؟” گفته شد که کاربرد کفپوش هایی که با بتن ساخته می شود به دو شکل صورت می پذیرد که عبارت است از:

  1. سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی به هم پیوسته که در مقاله مذکور درباره ویژگی های آن صحبت کردیم.
  2. سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی به صورت تخته های معماری که در این نوشته درباره آن خواهیم گفت.

سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی معماری (Architectural slab pavers)

یکی از خصوصیات نوع به هم پیوسته این محصول آن بود که گفتیم در آن اولویت بر استحکام و دوام این محصول است و به همین جهت از بعد زیبایی شناسی اولویت دوم را به خود اختصاص می دهد. اما بر خلاف آن نوع معماری این محصول دارای برتری های زیادی از جنبه زیبایی شناختی می باشد. در ادامه به دو خصوصیت این مکحصول در مقایسه با سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی به هم پیوسته می پردازیم؛

  1. نوع به هم پیوسته در برابر رفت و آمد و ماشین ها مقاومت بالایی دارد ولی نوع معماری آن دارای چنین مقاومت بالایی نیست و دارای ضخامت کمتری می باشد.
  2. نوع معماری آن دارای حساسیت بیشتری نسبت به تغییرات جوی و آب و هوایی می باشد و اگر در معرض چرخه انجماد و ذوب برف ها و یخ ها باشد، آسیب می بیند.

انواع سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی جهت پوشش کف

اما در مقابل این دو مزیتی که سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی به هم پیوسته نسبت به نوع معماری دارد، جا دارد که از برتری های نوع معماری نیز سخن بگوییم؛

  1. به دلیل ضخامت کمتر، سبک تر است و حمل و نقل آن ساده تر است.
  2. این محصول می تواند به زیبایی به طرح سنگ یا آجر در آید. یعنی شما می توانید یک کفپوش با طرح سنگ یا یک کفپوش با طرح آجر را به وسیله این محصول برای خود فراهم کنید، با در نظر گرفتن این نکته که هزینه ای که در اینجا پرداختی می کنید، بسیار پایین تر خواهد بود.

نکات لازم قبل از انتخاب سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی

برای آنکه بدانید کدام یک از این دو نوع را باید برای پوشش محوطه مورد نظر خود باید انتخاب کنید، ابتدا لازم است که اولویت های خود را لیست کنید. یعنی ببینید که از جهت جلوه گری و زیبایی چه ترجیحاتی دارید و علاوه بر آن مشاهده کنید که از جهت کاربری می خواهید در چه محلی از آن استفاده کنید و قرار است چه مقدار بار بر روی سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی شما واقع شود که بتواند آن را تحکل کند.

نکته دومی که لازم است مورد توجه قرار دهید، طرح ها و نقشه های مختلفی است که با هر یک از این دو نوع می توانید برای محوطه خود انتخاب نمایید. برای این منظور بهتر است در این زمینه مطالعات و مشورت های لازم را انجام دهید تا انتخاب سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی شما انتخابی آگاهانه و با اطمینان باشد.

برای آگاهی از انواع طرح ها می توانید به صفحه “ایده های عالی در طراحی پاسیو با سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی” مراجعه نمایید و همچنین صفحه سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی هنزا می توانید طرح ها و کارآیی های متنوع این محصول را در اختیار شما قرار دهد. از طرفی بهتر است جهت مشاوره در انتخاب این محصول با مشاوران و طراحان ما در هنزا نیز در تماس باشید.تماس با ما

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *