در این نوشته قصد داریم به معرفی درپوش بتنی بپردازیم. در پوش بتنی یکی دیگر از محصولات پیش ساخته هنزا است که شرکت گام آبی فردا به تولید آن اقدام کرده است. با توجه به اطلاعاتی که تا به امروز در رابطه با فعالیت های شرکت گام آبی فردا به شما ارائه نموده ایم. حتما برایتان مسجل شده است که این شرکت، یکی از پیشروترین شرکت های داخل کشور در راستای ارتقای کیفیت سازه ها و محصولات عمرانی و ساختمانی است.

همانطور که بیان شد درپوش بتنی از تولیدات جدید این شرکت می باشد که به دلیل آنکه در بخش های مختلفی از عملیات عمرانی شهری و خانگی نیاز به درپوش وجود دارد، شرکت گام آبی فردا صلاح دید که برای افزایش کارآیی و بازدهی این محصول اقدام به تولید درپوش بتنی کند و از این طریق بتواند تحولی مفید در این عرصه برای کارکنان و مهندسانی که در حال طراحی و ساخت انواع سازه هایی هستند که نیازمند به درپوش بتنی می باشند، ایجاد کند.

کارکردهای مختلف درپوش بتنی

درپوش بتنی از جمله مصالحی است که مانند سایز تولیدات بتنی هنزا در کارخانه به صورت پیش ساخته و با توجه به تناسبی که با کارکرد آن دارد و سفارش مشتری در ابعاد، شکل و طرح مورد نظر ساخته و تولید می شود و سپس به محل مورد منتقل شده و در آنجا استقرار یافته و نصب می شود. به همین دلیل شما می بینید که انواع مختلفی از درپوش بتنی های هنزا در ابعاد و شکل های مختلف وجود دارد که هر کدام از این ها بر اساس نیاز مشتری قالب گیری شده و سپس عملیات ریخته گری انجام شده و ساخته می شوند.

اما برای آنکه با درپوش بتنی آشنایی بیشتری به دست آوریم، قدم اول این است که اطلاعاتی راجع به خود درپوش و کارکرد و موارد استفاده آن حاصل کنیم. در واقع درپوش همانطور که از اسم آن پیدا است دو نقش را همزمان بر عهده دارد. که درباره درپوش بتنی نیز هر دوی این نقش ها وجود دارد که هر کدام از این ها نیز دارای اهمیت خاص خود می باشد و هیچ کدام قابل چشم پوشی نیست.

نقش اولی که همه درپوش ها و از جمله درپوش بتنی دارند، این است که در هستند. همانطور که می دانید کارکرد درها این است که بتواند به محلی وارد یا از محلی خارج شد. در واقع بتواند دسترسی ما را به یه محیط فراهم کند. مثلا همانطرو که می بینیم. درهای یک ساختمان، آپارتمان یا اتاق همین کارآیی را دارند. یعنی امکان دسترسی ما را به یک محیطی که از فضای بیرونی محدود شده است را فراهم می کنند و همچنین امکان دسترسی فضای داخلی را به بیرون فراهم می کنند.

جایگاه و موقعیت درپوش بتنی

حال برای آنکه با جایگاه و موقعیت درپوش بتنی بیشتر آشنا شویم. مسئله ای که در بالا ذکر شد را در مورد درپوش بتنی توضیح می دهیم. مثلا یکی از موارد کاربرد درپوش بتنی استفاده از آن ها در دریچه های فاضلاب و مجرای لوله ها می باشد.

این مسئله به ما کمک می کند که اگر زمانی سیستم فاضلاب دچار اختلال شد و در کارکد معمول آن مشکلی پیش آمد که نیاز به نظارت، بررسی و رفع مشکل داشت، باید راهی برای دسترسی به این سیستم داشته باشیم و این راه از طریق دریچه ها و مجراهای فاضلابی که از پیش برای این منظور تعبیه و ساخته شده است فراهم می شود و البته باید دقت کرد که برای این کار از برداشتن درپوش بتنی استفاده می کنیم.

بنابراین همانطور که توضیح داده شد درپوش بتنی به عنوان اینکه نقش در را بازی می کند امکان دسترسی ما را به محیط فاضلابی فراهم می کند تا به این وسیله بتوانیم سیستم آن را مورد نظارت و بررسی قرار دهیم و علت مشکل و اختلال پیش آمده را کشف کرده و با توجه به راه حل ها و راهکارهای مناسبی که وجود دارد، مشکل را برطرف نماییم.

اما این مسئله دسترسی که درپوش ها و نیز درپوش بتنی بین یک محیط و فضای بیرون ایجاد می کنند فقط یک طرفه نیست و به این صورت نیست که باعث شود ما از فضای بیرون به فضای داخل دسترسی داشته باشیم، بلکه همانطور که در مثال در اتاق گفته شد، این دسترسی دو طرفه است و محتویات داخلی یک فضای بسته نیز از طریق درهایی مانند درپوش بتنی می توانند به بیرون راه پیدا کنند.

در مورد درپوش ها و همچنین درپوش بتنی نیز وضع به همین منوال است. مثلا گاهی پیش می آید که آب موجود در یک مخزن به دلیل فشار بالا یا درجه حرارت زیاد، نیاز به تخلیه دارد تا کارکرد سیستم داخلی دچار مشکل نشود، درپوش بتنی اگر برای آن مخزن به کار رفته باشد یا هر درپوش دیگری، برای این منظور استفاده شده است که در این مواقع خاص اجازه تخلیه آب های داخل مخزن را بدهد تا بتواند به کارکرد نرمال خود ادامه دهد.

درپوش بتنی بنابراین می تواند به خوبی نقش در را ایفا کند، در نوشته های بعدی به سایر کارکردهای این محصول اشاره می کنیم ولی اگر شما برای سازه خود نیاز مند به استفاده و به کار گیری درپوش بتنی هستید می توانید با مشاوران و متخصصان هنزا در این رابطه صحبت کنید و علاوه بر آن مراجعه به صفحه درپوش بتنی هنزا می تواند به شما در این زمینه کمک جامعی ارائه کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *