انتخاب برگه

پلیمر خشک و تر در ساخت جی اف آر سی / GFRC

چنانچه در مقاله “الیاف به کار رفته در جی اف آر سی / GFRC” بیان شد یکی از اجزای ترکیبی جی اف آر سی / GFRC الیاف می باشند که یکی از عمده ترین آن ها الیاف پلیمر است. و همانطور که در تحقیقات و آزمایش ها به تایید رسیده، پلیمرهای خشک در تقویت و افزایش مقاومت خمشی جی اف آر سی / GFRC به اندازه پلیمرهای مرطوب و تر موثر هستند. البته رفتار مخلوط بتن و پلیمر خشک تفاوت های مهم و کارکردی با مخلوط بتن و پلیمر تر و مرطوب دارد.

به عنوان مثال هنگام استفاده از مخلوطی کامل از بتن جی اف آر سی / GFRC که تمام محتویات آن را شامل می گردد مانند شن و ماسه، سیمان، پلیمر خشک، پوزولان و سایر اجزا، این مخلوط ممکن است ضخیم به نظر برسد و کار کردن با آن مشکل به چشم آید. اما مقاومت و دوام آن با مخلوط بتن جی اف آر سی / GFRC با پلیمر مرطوب بسیار متفاوت است و تنظیم و سازگاری آن کار مشکلی است. برای آنکه بتوانیم مخلوط خوب و کارایی به دست آوریم چند مورد حیاتی است که باید به آن توجه شود.

– افزودن مواد ویژه برای بالا بردن خاصیت پلاستیکی بتن

– پیگیری اشکال هایی که ممکن است حین اختلاط پیش بیاید و حل و فصل آن ها.

نمونه های کاربردی جی اف آر سی GFRC

ممکن است شما ه در حین استفاده از جی اف آر سی / GFRC متوجه تفاوت های رفتاری بتن های تولید شده با پلیمر خشک و پلیمر مرطوب شوید. اما با توجه به دو مورد بلا و همچنین رعابت ملزومات آن در حین کار می توانید مطمئن شوید که می توانید به بهترین ترکیب و میکس جی اف آر سی / GFRC مورد نظر برای فعالیت های ساخت و ساز خود دست یابید.

برای آنکه با برخی از نمونه های جی اف آر سی / GFRC که در پروژه های عمرانی مختلف مورد استفاده قرار گرفته است آشنا شوید و نسبت به تنوع و گوناگونی طراحی های آن مطلع شوید می توانید به صفحه جی اف آر سی / GFRC هنزا مراجعه نمایید. برای بهره مندی از این محصول برای مصارف ساختمانی خود می توانید با کارشناسان ما در هنزا تماس حاصل نمایید.

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *