انتخاب برگه

معنای اکسپوز در بتن اکسپوز

بتن اکسپوز چنانچه در مقاله های قبلی بیان کردیم به بتنی گفته می شود که سطح نهایی کار است و چیزی روی آن قرار نمی گیرد و در واقع نمای ما را بتن تشکیل می دهد. امروزه در طراحی دوکوراسیون داخلی و خارجی ساختمان ها به این سمت پیش می رویم که به استفاده از مصالح طبیعی توجه بیشتری گردد.

در واقع طراحان دکوراسیون به این نتیجه می رسند که به جای مواد فرآوری شده و ترکیبی می توان از مواد خام استفاده کرد که هم زیبایی خاص خود را دارا هستند و هم یکدست و یکنواختند و همچنین جلوه ای طبیعی و کلاسیک به نمای بیرونی و یا داخلی ساختمان ما می بخشند که برای به دست آوردن چنین سطحی باید موارد گفته شده در مقاله “سطح استاندارد بتن اکسپوز” را مورد توجه و مد نظر قرار دهیم.

کلمه اکسپوز در بتن اکسپوز به معنی آن چیزی است که در معرض نمایش و در مقابل دید است که نوشتار انگلیسی آن به صورت “expose” می باشد. البته این کلمه در زمینه های مختلف می تواند معانی گوناگونی داشته باشد ولی در اصطلاح بتن اکسپوز به معنای بتنی است که در معرض دید قرار می گیرد.

بتن نما یا ابتن اکسپوز

بتن اکسپوز هم در کف ساختمان ها و محوطه های بیرونی و هم در دیواره سدها و پل ها و زیر گذرها و هم در نمای بیرونی ساختمان ها و دیوارهای داخلی ساختمان ها به کار می رود. و روش استفاده و اجرای آن نیز به دو صورت پیش ساخته و بتن ریزی در محل می باشد. که در کارکرد نمای داخلی ساختمان ها معمولا از پنل های پیش ساخته بتن اکسپوز استفاده می شود که در سایز و ابعاد مختلف تولید می شود و نمونه های آن را می توانید در صفحه بتن اکسپوز هنزا مشاهده کنید.

یکی از خصوصیات بتن اکسپوز این است که شما می توانید آن را با همان رنگ طبیعی که رنگی سرد و مدرن است برای ساختمان خود به کار ببرید (که سردی آن را می توان با ترکیب عناصر دیگر به جلوه ای خاص مبدل کرد) و همچنین می توانید آن را به رنگ دلخواه خود رنگ آمیزی کنید.

برای آشنایی با قابلیت ها و تنوع در طرح و بافت و رنگ بتن اکسپوز می توانید با کارشناسان ما در هنزا تماس بگیرید.

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *