البته در این زمینه همچنان محققان و پژوهشگران عرصه ساختمان همواره در حال تحقیق و بررسی هستند تا اینکه بتوانند افزودنی های جدیدی برای جی آف آر سی / جی آر سی یا هر کدام از سایر انواع بتن و یا دیگر نمونه های مواد ساختمانی کشف کنند که این مسیر می تواند منجر به تولید متریال های تازه گردد تا به این طریق بتوانیم بازدهی و کارآیی محصولات مورد استفاده در سازه ها را افزایش دهیم. همین کارکرد و روند باعث شده است که از ابتدای کشف و ابداع جی اف آر سی / جی آر سی تا به امروز پیشرفت قابل توجهی در آن انجام شده است.

قطعات جی اف آر سی / جی آر سی در ابعاد بزرگ

برای آنکه به یکی از مزیت هایی که در جی اف آر سی / جی آر سی صورت پذیرفته و ناشی از افزودنی هایی است که به این محصول علاوه بر الیاف شیشه اضافه شده است، توان تولید پنل های جی اف آر سی / جی آر سی در قطر و ضخامت پایین می باشد. که برای آشناتر شدن با تفاوتی که این امکان جدید برای ما ایجاد می کند، (یعنی امکان تولید پنل های جی اف آر سی / جی آر سی در اندازه ضخامتی کمتر) می توانید به مقاله “تولید جی اف آر سی / جی آر سی با ضخامت کم” مراجعه نمایید.

البته پیش از این درباره پنل های بتنی جی اف آر سی / جی آر سی گفته شد، که وجود الیاف شیشه این قابلیت را به بتن الیافی ما اضافه می کند که بتواند در محیط های نمکی، قلیایی و دریایی مقاومت بیشتری را از خود بروز دهد. و پیش از این نیز درباره استقامت این محصول در برابر آتش نیز سخن گفته شد. به این ترتیب امکان طراحی با این محصول برای معماران و یا طراحان دکوراسیون داخلی افزایش می یابد. یعنی می توانیم در محیط های مختلفی که امکان استفاده از سایر محصولات ساختمانی وجود ندارد، محدودیتی برای به کار گرفتن جی اف آر سی / جی آر سی نخواهیم داشت.

طراحی با جی اف آر سی / جی آر سی در بافت و طرح های مختلف

همین مسئله باعث شده که طراحی ها با جی اف آر سی / جی آر سی در بافت و طرح های مختلف و رنگ های گوناگون، روز به روز گسترش بیشتری پیدا می کند و با مشاهده نماهای ساختمانی ای که در آن ها از بتن جی اف آر سی / جی آر سی استفاده می شود می توانیم خلاقیت ها و نو آوری های طراحان را ببینیم که به دلیل آنکه دستشان در طراحی با این محصول باز است و از لحاظ مقاومت خمشی و کششی نیز جی اف آر سی / جی آر سی محدودیت کمتری برای طراحان به دنبال دارد، اجازه طراحی های خارق العاده و چشم گیر را بهتر می تواند برای ساختمان ها فراهم کند.

یکی از مواردی که طراحان از آن استفاده وافری می کنند این است که بتوانند برای نمای سک ساختمان از قالب هایی در ابعاد بسیار بزرگ استفاده کنند تا نما هر چه بیشتر یک دست و یک تکه باشد. برای این کار نیز همانطور که می دانید جی اف آر سی / جی آر سی به دلیل آنکه دارای ضخامت کم است می تواند بدون آن که وزن زیادی را به ساختمان تحمیل کند و یا مشکلاتی را در حمل و نقل و جا به جایی به دنبال داشته باشد، در قطعاتی با ابعاد بزرگ و طرح های با ظرافت تولید شود. بنابراین اگر می خواهید نماهایی یک تکه داشته باید، جی اف آر سی / جی آر سی بهترین گزینه است.

البته قبلا نیز به این موضوع اشاره شد ولی همچنان نیاز به توضیح است که هر محصول ساختمانی، چه جی اف آر سی / جی آر سی و چه هر جنس دیگری که برای نمای ساختمان به کار رود، پس از مدت زمانی طولانی که در معرض عوامل تخریبی و آب و هوا باشد، می تواند دچار آسیب و صدمه باشد. که این آسیب ها می تواند فیزیک یا شیمیایی باشد و جی اف آر سی / جی آر سی نیز مستثنای از این قاعده نیست.

اما در مورد جی اف آر سی / جی آر سی بر خلاف بعضی دیگر از متریال های ساختمانی، به دلیل آنکه از پنل های پیش ساخته ای ساخته شده است که به راحتی در دیوارها مورد نظر و یا کف، نصب شده اند، می توان دقیقا مانند همان پنل را تولید کرده و پنل جی اف آر سی / جی آر سی آسیب دیده را با پنل جی اف آر سی / جی آر سی سالم و نو تعویض کرد و به راحتی آثار خرابی را از بین برده و نمای ساختمن را ترمیم و مرمت نمود.

اگر که این محصول برای شما نیز قابل قبول است می توانید جهت سفارش با کارشناسان ما در هنزا ارتباط برقرار کنید و همچنین دیدن نمونه های نمای آن که توسط تیم هنزا انجام شده است، در صفحه جی اف آر سی / جی آر سی هنزا میسر است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *