انتخاب برگه

فرآیند اختلاط و تولید جی اف آر سی GFRC

در مقاله پیشین با عنوان “جی اف آر سی GFRC چه خصوصیاتی دارد” دیدیم که ویژگی ها و امتیازات جی اف آر سی / GFRC که همان بتن مسلح شده با الیاف شیشه (فایبر گلاس) می باشد سبب شده که سازندگان، طراحان و معماران ساختمانی به سمت استفاده از این محصول جهت کاربری های مختلف ساختمانی و به خصوص به عنوان نمای سازه روی آورند.

در این نوشته به فرآیند اختلاط و تولید بتن جی اف آر سی / GFRC خواهمی پرداخت که شامل مراحل زیر می باشد:

– در مرحله اول با توجه به سازه و محل مصرف جی اف آر سی / GFRC به طراحی سایز و ابعاد پنل های آن و همچنین طراحی شکل و نقش این پنل ها خواهیم پرداخت.

– مرحله بعد به طراحی قالب ها و نمونه های جی اف آر سی / GFRC اختصاص دارد که این قالب ها برای هر پروژه ساختمانی، یک قالب مختص و ویژه آن پروژه خواهد بود و طراحی متفاوتی می طلبد.

فرآیند اختلاط و تولید جی اف آر سی GFRC

– پس از طراحی قالب نوبت به ساخت آن می رسد که می توان قالب های جی اف آر سی / GFRC را از اجناس مختلفی مانند چوب، فلز، سیلیکون و یا فایبر گلاس انتخاب نمود. که انتخاب این اجناس بر اساس کاربرد و نوع قطعه بتنی ما بستگی دارد.

– قدم بعدی آماده کردن ملات بتن می باشد که این مللات داخل قالب ها به یکی از دو روش زیر ریخته می شوند:

روش اول: روش پاششی؛ در این روش ملات بتن جی اف آر سی / GFRC را پس از آنکه در دستگاه مربوطه مخلوط می کنند به صورت اسپری به داخل قالب می پاشند.

روش دوم: در این روش که به آن پیش اختلاط (PreMix) می گویند، ملات جی اف آر سی / GFRC با الیاف شیشه مخلوط می شود و به روش تزریقی یا پرسی به داخل قالب های مربوطه ریخته می شود.

– نهایتا نوبت به فرآوری محصول می رسد که مربوط به پرداخت و صیقلی کردن آن می باشد تا ظاهری زیبا و شکیل به دست آید.

جهت مشاهده نمونه هایی از این محصول می توان به صفحه جی اف آر سی / GFRC هنزا مراجعه نمود و برای سفارش محصول با کارشناسان هنزا در تماس باشید.

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *