انتخاب برگه

ضخامت تایل های بتن اکسپوز

بتن اکسپوز از وقتی که به عنوان یک پوشش نمای ساختمان ها به کشور ما وارد شد توانست به تدریج در کنار سایر مواد و مصالحی که برای نماکاری به کار می روند، جایگاهی به عنوان پوشش نما برای خود دست و پا کند. و همانطور که بیان شد این محصول را در نمای داخلی و خارجی ساختمان می توان مورد استفاده قرار داد. اما معمولا در نمای درونی از پنل های بتن اکسپوز با سطوح صیقلی و صاف استفاده می گردد که در نوشته “بتن اکسپوز با سطحی براق و صیقلی” نیز به آن پرداختیم.

معمولا هنگامی که خواسته شود از بتن اکسپوز به عنوان کفپوش استفاده شود که می تواند در محوطه پارک ها و فضای اطراف استخرها و همچنین پارکینگ و پیاده روها به کار رود، بتن اکسپوز را در ترکیب با سنگدانه های رنگی به کار می برند. این عمل یک ترکیب دیدنی و جذاب را در اختیار بینندگان قرار می دهد. که شاید شما هم بتوانید نمونه های این نوع بتن اکسپوز را در محیط زندگی و اطراف خود مشاهده نمایید.

ضخامت تایل های بتن اکسپوز

برای آنکه بدانید بتن اکسپوز چگونه توسط اجزای بتن که شامل سیمان، ماسه و شن و آب و سایر افزودنی ها می شود، ساخته می شود که مناسب برای استفاده در نمای ساختمان است و همچنین بدانید که نحوه ترکیب این محصول با سنگدانه ها و ریزدانه ها چگونه است می توانید به نوشته “روش ساخت سطح بتن اکسپوز همراه با سنگدانه ها” مراجعه نمایید و با چگونگی در هم آمیختن این اجزا و تولید بتن اکسپوز آشنا شوید.

بتن اکسپوز در ابتدایی که در ایران رونق پیدا کرده بود به صورت پنل و قطعات مجزا به کار نمی رفت بلکه آن را به صورت یک سره در قاب بندی هایی که در دیوار بیرونی قرار می دهند، انجام می شد. اما به تدریج این محصول به صورت پنل های مجزا تولید شد. که پنل های بتن اکسپوز در کارخانه با توجه به محل نصب و ابعاد ساختمان در سایز و اندازه مورد نظر تولید می شود.

البته می توان این محصول را در شکل ها و بافت های مشخصی تولید می گردد که طراحی و رنگ آمیزی آن ها نیز می تواند با توجه به سلیقه مشتری و صلاحدید معماران و طراحان ساختمانی صورت بگیرد تا به این ترتیب نمای بتن اکسپوز شما بیشترین تناسب را با کاربری و شکل و ساختار ساختمان مورد نظر شما داشته باشد. که تشخیص و طراحی بهینه این پنل های بتن اکسپوز را تیم حرفه ای و متخصص ما در هنزا برای شما انجام می دهند.

همانطور که تا کنون بیان کردیم و متوجه شدید پنل های بتن نما هم در کف به کار گرفته می شود و هم برای نمای ساختمان ها مصرف می گردد. اما لازم به ذکر است که ضخامت این پنل ها با توجه به کارآیی آن ها متفاوت است. پنل های بتن اکسپوز به کار رفته در نمای ساختمان ها دارای ضخامت در حدودی ۵/۱ سانتی متر است و پنل های به کار رفته در کف به دلیل آنکه نیاز به مقاومت بیشتری دارند دارای ضخامتی در حدود ۵/۲ سانتی متر می باشند.

شما نیز اگر نوبت به استفاده از بتن اکسپوز در ساختمانتان فرا رسیده می توانید با مراجعه به کارشناسان هنزا طرح و شکل مورد نظر خود را سفارش دهید و برای به دست آوردن دید بهتری نسبت به این محصول می توانید به صفحه بتن اکسپوز هنزا رجوع نمایید.

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *