همانطور که پیش از این در نوشته “نفوذپذیری پایین بتن اکسپوز” بیان شد بتن اکسپوز یکی از برترین مصالح ساختمانی است که امروزه از آن به عنوان پوشش نمای ساختمان استفاده می گردد. و نفوذپذیری پایین بتن اکسپوز تضمین کننده طول عمر بالای این محصول و همچنین پایداری آن در برابر عوامل جوی مانند یاران و رطوبت است که می تواند نما را دچار تغییر شکل و رنگ کند.

اما علاوه بر آنچه بیان شد نکته دیگری که در این ارتباط مورد اهمیت قرار می گیرد این است که مصالح ساختمانی که از آن می خواهیم به عنوان جلوه بیرونی و پوشش نمای یک ساختمان استفاده کنیم چه اندازه می تواند طرفیت طراحی داشته باشد.

به این معنا که آیا آن مصالح استعداد پذیرش طرح های مختلف با رنگ و بافت های گوناگون را دارد یا خیر؟ در مقاله “قابلیت طراحی با بتن اکسپوز” در رابطه با این خصوصیت بتن نما صحبت کردیم و دیدیم که دست طراحان و سازندگان نما در استفاده از این محصول کاملا باز است و می توانند طرح های دلخواه و متنوع را با توجه به کاربری ساختمان مورد نظر با بتن اکسپوز عملیاتی و پیاده سازی کنند.

شرایط اجزای سازنده بتن اکسپوز

شرایطی که اجزای بتن اکسپوز باید دارا باشند عبارتند از:

1- در حین عملیات اجرای بتن نما اجازه تعویض وتغییر نوع سیمان، کارخانه تولید کننده و نوع ریزدانه ها وجود ندارد. که این عمل موجب جفظ یکپارچگی و یکنواختی طرح می شود.

2- ریزدانه ها و سنگدانه هایی که در ترکیب بتن اکسپوز به کار گرفته می شود باید کاملا تمیز و حتی شسته شده باشند.

3- در طرح اختلاط بتن نما از آب تازه آشامیدنی استفاده شود نه از آب بازیافتی یا آبی که قبلا مصرف شده. چرا که این امر می تواند در زیبایی و خلوص بتن اکسپوز اثربخش باشد.

نمونه های پنل های بتن نمای به کار گرفته شده توسط این اجزا را می توانید در صفحه بتن اکسپوز هنزا مشاهده نمایید. همچنین برای سفارش محصول با کارشناسان و متخصصان هنزا در تماس باشید.

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *