با توجه به آن که باید بتوانیم در عرصه های گوناگون و همچنین زمینه های مربوط با ساختمان سازی با انجام هزینه های پایین تری بیشترین بازدهی را به انجام برسانیم که برای ما بالاترین قدرت و ماندگاری و زیبایی و تناسب را به همراه بیاورند، لذا همچنان تحقیقات بر روی مصالح و سازه های مختلف برای بهبود وضعیت آن ها انجام می شود. در مورد ایران GFRC / ایران GRC نیز همین طور است و در واقع با افزودن فیبرهای شیشه در اندازه های خاص به بتن توانسته ایم به ایران GFRC / ایران GRC دست پیدا کنیم.

در نوشته قبلی به سه مرحله از روش تسلیح و تقویت بتن الیافی با فیبر شیشه پرداختیم که می توانید به نوشته “سه روش تسلیح ایران GFRC / ایران GRC” مراجعه نمایید. همانطور که گفته شد مرحله اول عبارت است از تسلیخ تصادفی سه بعدی. این گونه از انجام تسلیحات وقتی اتفاق می افتد که فیبرها والیاف در بتن مخلوط شده باشند و بتن در قالب شکل های مد نظر ریخته شود. همانطور که می دانید ایران GFRC / ایران GRC را می توانی به صورت پیش ساخته و در قالب هایی با شکل و ابعاد مشخص تولید کرد.

تسلیح سه بعدی تصادفی ایران GFRC / ایران GRC

فقط نکته ای که برای این مرحله حائز اهمیت است این است که باید الیاف و فیبرها در سرتاسر بتن به طور یکسان توزیع شوند و همین طور در همه جهات واقع شوند. تا به این ترتیب، ایران GFRC / ایران GRC بتواند در مقابل نیروهایی که در جهات مختلف واقع می شود، مقاومت کند. البته ممکن است برخی سازه ها که تنها ممکن است عمده نیروهای وارده بر آن ها در یک جهت خاص باشد، وقتی از ایران GFRC / ایران GRC در آن بخش ها استفاده می شود، بهتر باشد که الیاف به کار رفته عمدتا در همان جهت قرار توزیع و پخش شوند.

معمولا فقط 15 درصد از الیاف در جهت مناسبی که مد نظر است در ترکیب ایران GFRC / ایران GRC جهت گیری می شوند. یعنی همان جهتی که نیازمند بارهای بسیار بالای فیبر هستیم. این سطح از انجام تسلیح ایران GFRC / ایران GRC و افزودن الیاف شیشه به آن بسیار ناکافی است و به میزان زیادی از الیاف برای به دست آوردن مقدار کمی تسلیح و تقویت نسازمند است.

چرا که آنچه برای ما فایده دارد، همان 15 درصدی است که تنها در همان جهت مورد نظر که قرار است بارهای وارده به ایران GFRC / ایران GRC اعمال می شود، قرار گرفته اند. و ما باید حجم زیادی الیاف را اضافه نماییم تا آنکه تنها همان 15 درصد مفید را در ایران GFRC / ایران GRC به دست آوریم. بنابراین بهتر است که برای ایران GFRC / ایران GRC از سطوح و روش های دیگری از تسلیح و تقویت استفاده شود.

پس برای تقویت ایران GFRC / ایران GRC باید به فکر روش های دیگری باشیم که بتوانند الیاف را در ایران GFRC / ایران GRC در جهات مناسب قرار دهند. که در نوشته های بعدی که در موضوع ایران GFRC / ایران GRC ارائه می شود به آن ها خواهیم پرداخت.

شما می توانید درباره این شیوه ها و روش های توزیع فیبرها در ایران GFRC / ایران GRC با کارشناسان و متخصصان ما در هنزا مشورت کنید. مسئله دیگر این است که می توانید به صفحه ایران GFRC / ایران GRC هنزا مراجعه نموده و نمونه ها را مشاهده نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *