انتخاب برگه

بلوک های کلیدی سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی

قبل از آنکه به بلوک های کلیدی سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی بپردازیم که در واقع نقش علامتگذاری ایفا می کنند بهتر است مروری نسبت مقاله پیشین داشتیم. در مقاله قبل تحت عنوان “تعیین محدوده مسیر دوچرخه سواری با سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی” دیدیم که یکی از کاربردهای بلوک ها و پنل های سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی این است که در یک مسیر می توانند برای نشانه گذاری به کار بروند.

به خصوص برای افراد کم بینا و یا نابینا که می توانند از روی بافت و برجستگی های موجود در سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی مسیر حرکت خود را پیدا کرده و اشتباها وارد مسیر دوچرخه سواری نشوند. چرا که به این ترتیب ممکن است آسیبی به آنان برسد. بنابراین همین چندکاره بودن سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی باعث شده که تبدیل به یک مصالح و سازه حیاتی در زمینه پروژه های عمرانی گردد.

بلوک های کلیدی سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی

در تصویر بالا می توانید نمونه دیگری از یک پروژه سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی را مشاهده نمایید که علاوه بر پوشش سطح کارکرد علامتگذاری نیز دارد. یعنی می تواند مثلا ورودی به بخش و محل خاصی را نمایان کند. آنچه در تصویر بالا می بینید سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی است که توسط بلوک هایی در اندازه ۱۰ سانتی متر در ۲۰ سانتی متر و در رنگ های مختلف تولید شده است. که تنوع رنگی می تواند عامل بصری موثری در علامتگذاری باشد.

به کار گیری این نوع از سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی برای تعیین خطوط سطوح ورودی پارکینگ ها و همچنین خطوط جاده بسیار موثر است و می توان به این ترتیب از سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی به عنوان علامت های دائمی در سطح شهر استفاده نمود. شاید روزی بتوان برای علامتگذاری های شهری برای راهنمایی و رانندگی نیز از بلوک های سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی در رنگ های خاص و مشخص استفاده نمود.

با طراحی خاصی که این دسته از پنل های سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی دارند، دیگر نیازی به رنگ آمیزی مجدد بر روی آن ها وجود ندارد و می توانند به طوری موثر برای هایلایت کردن و مشخص کردن نواحی و بخش های خاص به کار بروند. به عنوان مثال می توان از این گونه از سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی برای مشخص نمودن پارکینگ های مخصوص معلولان، یا محوطه های بارگیزی و یا محل شارژ ماشین های الکتریکی و یا دیگر محل هایی که مورد مراجعه عموم است و نیاز به علامتی برای مشخص شدن دارند استفاده نمود.

سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی

از جهت خصوصیات فیزیکی سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی می توان به چند نکته اشاره کرد. اول اینکه پنل هایی که در اینجا برای ساخت سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی استفاده می شوند در دو ضخامت ۶ سانتی متری و ۸ سانتی متری در دسترس هستند. که با توجه به نیاز مشتری و برآورد رفت و آمد و مقاومت مورد نیاز ضخامت مورد نظر تعیین می شوند. به علاوه این سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی دارای بافتی است که در برابر لغزش مقاومت می کند.

به جهت آنکه افراد پیاده بر روی پنل های سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی حرکت می کنند باید بتواند حداقلی از اصطکاک را برای ما برآورده کند تا موجب لیز خوردن و لغزش آنها نشود. علاوه بر آنکه دوام و پایداری بالای سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی نیز از موارد حیاتی در ساخت این سازه است. سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی با طیف رنگی به خصوصی که دارد کاملا برای بزرگراه ها و همچنین مناطق با حجم ترافیکی بالا مناسب است.

برای حوزه هایی که برای عبور و مرور استفاده می شود معمولا از پنل های ترکیبی سیاه و زرد و یا سیاه و سفید سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی استفاده می شود که این رنگ ها پیاده روی را به خوبی القا می کنند. اما استفاده از این محصول چه مزیت هایی دارد. در ادامه به چهار مزیت اساسی آن اشاره می کنیم؛

  1. ساختن یک علامت گذاری بصری دائمی که نیاز به مراقبت و نگهداری ندارد.
  2. سایز بلوک ها مناسب است و در اندازه ۱۰ در ۲۰ سانتی متر است.
  3. طیف رنگ های متفاوتی در دسترس است و محدودیتی از لحاظ طرح و رنگ وجود ندارد.
  4. کاملا مناسب برای پارکینگ ماشین

تناسب این نوع از بلوک های سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی با پارکینگ ماشین به دلیل آن است که به جهت رنگ مشخصی که دارد کاملا می تواند برای همه مشخص کند که محوطه پارکینگ در کجا قرار گرفته است و همانطور که گفته شد اصطکاک خوبی نیز برقرار می کند که مانع لغزش اتوموبیل ها بر روی آن می شود. به هر حال هر چه بیشتر در این را بطه بیندیشید خواهید توانست کارکردهای بیشتری برای این محصول به دست آورید.

که این بستگی به طراحی و خلاقیت طراحان دارد که برای اطلاع از این زمینه می توانید با طراحان هنزا مشورت نمایید. به علاوه نمونه هایی از پروژه های داخلی این محصول زیبا را در صفحه سنگفرش بتنی / سنگ فرش بتنی هنزا می توانید دنبال کنید.

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *