استفاده از قطعات بتن اکسپوز که از پیش در کارخانه ساخته و پرداخته می شوند و سپس به محل اجرا و پروژه انتقال داده می شوند و نصب می شوند، از این جهت خوب و مناسب است که سکنواختی پنل ها، یکدستی سطح نهایی بتن اکسپوز و ابعاد و شکل و رنگ مناسب و متناسب را از پیش ضمانت کرده ایم و دیگر در هنگام پیاده سازی این محصول نیازی به چنین نگرانی هایی نداریم.

اما معنایش این نیست که دیگر احتیاجی به استانداردهای حین اجرا نداریم، بلکه همچنان نیازمند این هستیم که قواعدی را برای موقع نصب پیاده کنیم. بلکه تکنسین های حرفه ای برای هر چه بهتر شدن و تمیز تر از کار درآمدن پنل های بتن اکسپوز موارد و نکات اجرایی را رعایت می کنند. به این منظور لازم است که موارد گوناگون مورد بررسی و دقت قرار گیرند و همه این ها برای رسیدن به این هدف است که بتن اکسپوز بتواند نقشی ویژه را در نمای ساختمان بازی کند.

بتن اکسپوز و زیرسازی

در مقاله “اهمیت سطح زیرین محل نصب بتن اکسپوز” گفته شد که یکی از نکات اجرایی بتن اکسپوز پرداختن به سطحی است که قرار است بر روی آن پنل ها کار گذاشته شوند. مشخص است که اگر سطح زیری دارای پستی و بلندی باشد، وقتی پنل های بتن اکسپوز را بر روی آن نصب کنیم این پنل ها نیز نمی تواند سطحی یکدست و یکنواخت داشته باشد.

یا مثلا اگر سطح زیرین بتن اکسپوز سطحی مقاوم و محکم نباشد، ممکن است پس از آن که پنل ها بر روی آن مستقر شد، دچار ریزش شود. همین مطلب را می توان به آن دلیل مورد توجه ویژه قرار داد که هر چه مبنا و بنیان امری مستحکم تر باشد، کاری که بر روی آن بنا نهاده شود نیز مستحکم تر می باشد.

البته بهتر است شما این ظریف کاری های اجرایی را به متخصصان ما در هنزا بسپارید و با آنان در این زمینه مشورت نمایید. علاوه بر آن بهتر است صفحه بتن اکسپوز هنزا را نیز مشاهده نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *