اگر مقالات هنزا را دنبال کرده باشید، می بینید که کارشناسان ما در شرکت گام آبی فردا تمام تلاش خود را صرف آشناسازی مخاطبان عزیز هنزا می کنند تا به این ترتیب بتوانند با مواد و مصالح ساختمانی مختلفی که توسط تیم هنزا تولید و به بازار ساختمان عرضه می شود، آشنا سازند. یکی از این موارد کفسازی هنزا می باشد که در نوشته “اولین کفسازی بتنی انجام شده” نگاهی مختصر به تاریخچه انجام آن انداختیم.

اما همانطور که گفتیم کفسازی بتنی در محل های مختلفی کارآیی دارد و دارای انواع مختلفی نیز می باشد که در این نوشته مورد بررسی قرار خواهیم داد.

1) کفسازی بتنی ساده با استفاده از رولپلاک که استفاده از رولپلاک به جهت آن است که به خوبی بتواند بارهای وارده را منتقل کرده و از بروز مشکل در این کفپوش پیشگیری کند.

2) کفسازی بتنی ساده بدون استفاده از رولپلاک که در آن از طریق قفل های تجمعی بار وارد شده بر سطح را منتقل کرده و از ایجاد خطا جلوگیری به عمل می آید.

3) نوع سوم کفسازی بتنی مرسوم است که در آن ها از آرماتورهای تقویت کننده فولادی استفاده می شود و همچنین در مفصل های انقباضی آن از رولپلاک بهره می برند.

4) و اما نوع آخر کفسازی بتنی که در این مقاله به آن اشاره می کنیم، آن نوع است که در آن از کفسازی تقویتی دائمی استفاده می شود که مفصل های انقباضی ندارند و در عوض از فولادهای طولی استفاده می کنند که برای تقویت بتن به صورت دائم در کنار آن قرار می گیرند.

انواع مختلف کفسازی بتنی

با آشنایی با چهار نوع از انواع کفسازی بتنی که در بالا معرفی کردیم می توان گفت که باید مهندسان و متخصصان پیش از انجام کفسازی بتنی با توجه به شرایط محیطی و کارآیی مورد نظر شیوه اجرای کفپوش خود را انتخاب کنند که اگر در این راستا نیازمند مشاوره و راهنمایی هستید بهترین مشاوران شما می توانند متخصصان و کارشناسان ما در هنزا باشند. دیدن صفحه کفسازی بتنی هنزا می تواند بهترین نمونه ها را در معرض دید شما قرار دهد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *