اگر با مشاهده نماهای بتن اکسپوز در ساختمان های بزرگ و زیبا به این فکر افتاده اید که برای نمای ساختمان خود از بتن اکسپوز استفاده کنید، لازم به ذکر است که برای آنکه بتوانید نمایی عالی و چشمگیر داشته باشید بهتر است ابتدا سری به مقاله “راه های دستیابی به نمای عالی بتن اکسپوز” بزنید.

دلیل این امر آن است که فقط خرید پنل های زیبا و مستحکم بتن اکسپوز برای دستیابی به نمای مطلوب و دلخواه شما کافی نیست بلکه چنانچه در نوشته “فاکتورهای موثر در زیبایی نمای بتن اکسپوز” نیز در رابطه با آن صحبت کردیم، بهره مندی از تیمی مجرب و حرفه ای نیز کمک بزرگی به هر چه زیبا تر شدن نمای ساختمان شما می کند.

همچنین تناسب بتن اکسپوز در نما با سایر مصالح ساختمانی و عوامل محیطی که در اطراف آن قرار دارد می تواند زیبایی آن را دو چندان کند. به خصوص هنگامی که از بتن نما برای پوشش دیوار در نمای داخلی ساختمان استفاده می شود، این امر اهمیت بیشتری پیدا می کند. و به دلیل آنکه بتن اکسپوز دارای رنگی سر و یکنواخت است، ترکیب آن با رنگ های گرم می تواند کنتراستی زیبا خلق کند که چشمان هر بیننده ای را به خود خیره کند.

استفاده از قالب های سالم در روش بتن ریزی نصب بتن اکسپوز

اما برای بهره مندی از تیم اجرایی حرفه ای بهتر است ابتدا انتخاب کنید که از کدام روش برای نصب بتن اکسپوز می خواهید استفاده کنید. چنانچه پیشتر نیز بیان کردیم، بتن اکسپوز به دو روش استفاده از پنل های پیش ساخته و همچنین بتن ریزی در محل استفاده می شود که هر یک از این ها را معماران و مهندسان ساختمان بر اساس وضعیت ساختمان و اندازه نمای مورد استفاده تعیین می کنند.

اما اگر معماران و کارشناسان سازنده ساختمان مورد نظر شما تصمیم بر این گرفتند که برای نمای ساختمان شما بهتر است بتن نما را به شیوه بتن ریزی در محل انجام دهند رعایت نکات زیر ضروری است و می تواند نمای شما را جلوه و استحکام بیشتری بخشد. این موارد عبارتند از:

– قالب هایی که جهت قالب گیری بتن اکسپوز در این روش استفاده می شود باید کاملا سالم یاشند. چرا که همانطور که می دانید در روش نصب بتن نما به صورت بتن ریزی در محل ابتدا روی دیواری که می خواهیم بتن اکسپوز را نصب کنیم قالب گذاری می شود و قالب ها به دیوار متصل می شود و سپس درون آن ها ملات مناسب ریخته و بعد از آن درون قالب ها را با بتن پر می کنند.

باید دقت داشت که قالب گذاری در این روش از نصب بتن نما از پایین دیوار نما شروع شده و به تدریج به سمت بالا حرکت می کند. به این ترتیب که ابتدا در پایین ترین ردیف دیوار قالب گذاری شده و با بتن اکسپوز آن ها را پر می کنند و منتظر شده تا بتن خود را بگیرد و خشک و محکم گردد. سپس قالب ها را به آرامی باز کرده و در ردیف های بالاتر نصب می کنند و دوباره عملیات بتن ریزی در آن ها انجام می شود و این عملیات برای تصب بتن نما تا وقتی که کل ساختمان مورد نظر با بتن اکسپوز پوشانده شود ادامه پیدا می کند.

برای آنکه بتوانید از قالب های سالم در اندازه مناسب برای نصب بتن اکسپوز خود استفاده کنید می توانید با کارشناسان و متخصصان ما در هنزا تماس بگیرید ولی پیش از آن توصیه می شود که نمونه های موجود در صفحه بتن اکسپوز هنزا را مشاهده نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *