برای آنکه یتوانیم تصویر صحیحی را نسبت به کفسازی بتنی برای شکا خوانندگان گرامی ارائه دهیم، ابتدا از ضرورت کفپوش کردن اماکن کختلف گفتگو کردیم و همانطور که با دنبال کردن این مبحث در نوشته های گذشته هنزا درباره کفسازی بتنی این مطلب را در خواهید یافت، گفتیم که یکی از ضرورت های مدرنیسم از لحاظ معماری و ساختمان سازیف کفپوش کردن بخش های مختلف ساختمانی و غیر ساختمانی است.

دلیل این امر را نیز با توجه به نوشته های قبلی در رابطه با کفسازی بتنی، می توان در این زمینه جستجو کرد که مانند گذشته، انسان ها تمایلی ندارند که با سطوح ناپوشیده زمین که سطح آن همراه با خاک و سنگ است در ارتباط باشند، به همین جهت، خیابان ها، پارکینگ ها، کوچه ها، پیاده رو ها، پارک ها و غیره را می بینیم که هر کدام با برخی مصالح ساختمانی پوشش داده شده اند و هر محلی که در دسترس مستقیم انسان ها و محل رفت و آمد آن ها باشد به هر حال از طریقی کفسازی شده است.

اجرای کفسازی بتنی با مشورت کارشناسان هنزا

در بعضی محوطه ها این کار با کفسازی بتنی صورت پذیرفته است و در برخی جاهای دیگر از مصالح ساختمانی دیگری مانند، آسفالت، موزائیک، سنگ، چوب و غیره استفاده شده است. اگر این سوال برای شما نیز مطرح شده است که چرا انسان ها محیط زندگی، کار، تفریح و رفت و آمد خود را با کفپوش می پوشانند و به همان سطح طبیعی زمین اکتفا نمی کنند، جواب را می توانید مشخصا در مقاله های کفسازی بتنی هنزا که پیش از این توسط کارشناسان هنزا برای معرفی کفسازی بتنی ارائه شده است، جستجو کنید.

اما اگر بخواهیم به طور مختصر به این مسئله بپردازیم. می توان گفت که کفسازی بتنی و یا سایر انواع کفسازی های صورت گرفته را می توان در این دلای پیگیری کرد. که اولا انسان ها دریافتند که پوشش زمین به صورت خاک و سنگ از لحاظ کیفیت عبور و مرور و تماسی که با پای انسان و یا چرخ اتومبیل ها دارد، کیفیت خوبی نیست. و استفاده از کفسازی بتنی یا دیگر مدل های کفپوش مکی تواند از این جهت کار را در رفت و آمد و عبور و مرور برای انسان ها و وسایل نقلیه راحت تر کند.

مقالات کفسازی بتنی هنزا

علاوه بر آن استفاده از کفسازی بتنی یا دیگر کفپوش هایی مانند سنگ و موزاییک باعث می شود که آلودگی و گرد و خاک بسیار کمتری به همراه داشته باشد که هم جهت آلوده شدن لباس ها و هم از جهت مشکلی که گرد و خاک و غبار می تواند برای سیستم تنفسی انسان به همراه داشته باشد، کفسازی بتنی و دیگر مفپوش های مدرن نسبت به سطح طبیعی زمین برتری دارد. به خصوص در دنیای امروز که انواع ویروس ها و ذرات معلق و آلودگی هوا هر یک دشمنی برای دستگاه تنفسی انسان هستند، دقت به این امر جهت حفظ سلامتی بشر ضروری است.

علت آخری که در مقالات کفسازی بتنی هنزا در این زمینه بر شمردیم و چنانچه می دانید از زمانی به بعد بسیار مورد توجه معمارا ن وطراحان قرار گرفته است بعد زیبایی شناختی این کار است. امروزه در صنعت ساخت و ساز علاوه بر کیفیت ساختمانی و دوام و امکانات مکانیکی که یک سازه یا ایده می تواند برای بهره برداران از آن سازه به وجود بیاورد، خود مبحث زیبایی نیز به تنهایی برای انتخاب و یا اولویت دادن به یک محصول مانند کفسازی بتنی کفایت می کند.

اما برای آنکه بتوانید در اجرا نیز کفسازی بتنی را با بهترین مرغوبیت اجرا کنید باید استانداردهای اجرایی را در نظر داشته باشید و بدانید که نکاتی در زمینه کفسازی بتنی وجود دارد که عدم رعایت آن ها می تواند موجب شود که عملیات اجرا شده دچار ضایعه هایی از لحاظ ظاهری و مقاومتی شود. یکی از این موارد که لازم است به آن توجه شود، سطح زیرین کفسازی بتنی است که باید توجه لازم به آن شود.

<div id=”39820233179″><script type=”text/JavaScript” src=”https://www.aparat.com/embed/XTACG?data[rnddiv]=39820233179&data[responsive]=yes”></script></div>

اگر سطحی که قرار است بر روی آن کفسازی بتنی انجام گیرد به مقدار کافی کوبیده و مخکم سازی نشود به گونه ای که فضاهای خالی بین آن از بین رفته و کاملا فشرده شود، در آن صورت اگر کفپوش های بتنی را بر روی آن انجام دهیم پس از چند وقت که بر روی آن رفت و آمد انجام شود و نیروها و ضربه های گوناگونی به آن وارد گردد، دفرمه شده و تغییر شکل می دهد و این سبب می شود که هم ظاهر کفسازی بتنی انجام شده به هم بریزد و هم امکان گسست و ریزش آن وجود دارد.

برای آنکه با الزامات ضروری جهت کفسازی بتنی آشناتر شوید مقاله “تسطیح بستر زیرین کفسازی بتنی” در دسترس شماست که مطالعه آن می تواند نگاه بسیار خوبی به شما ارائه دهد و از همین رو است که بخش مهمی از اجرای این فرآیند مواردی است که برای زیرسازی آن باید صورت گیرد. به این منظور می توانید نوشته “عملکرد سطح پایه در کفسازی بتنی” را مطالعه نمایید.

البته صفحه کفسازی بتنی هنزا نیز می تواند برای معرفی و آشنایی شما با این محصول به شما کمک کند. ولی برای شروع به استفاده از این محصول حتما از مشورت متخصصان و کارشناسان هنزا بهره مند شوید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *