همانطور که در مقاله “آشنایی با محصولات هنزا” توضیح دادیم شرکت گام آبی فردا تولید کننده محصولات هنزا می باشد که کیفیت و برتری از جمله راهبردهای این شرکت در تولید مصالح ساختمانی هنزا است. همانطور که با مرور نوشته “جایگاه کیفیت ساخت و ساز” در خواهید یافت، مصالح ساختمانی نقشی اساسی در بهبود یک فرآیند ساخت و ساز ایفا می کنند و به گفته کارشناسان هنزا هر چند که طرح و نقشه ساختمان موفق باشد ولی از مصالح ساختمانی مرغوب در ساخت آن استفاده نشود، نتیجه نهایی ساختمان نتیجه مطلوب و مورد پسندی نخواهد بود.

به بیان کارشناسان هنزا مصالح ساختمانی به کار رفته در ساخت سازه ها را از دیرباز تا کنون می توان به سه دسته مصالح طبیعی، مصالح فرآوری شده و مصالح مصنوعی دسته بندی کرد. متخصصان هنزا می گویند مصالح ساختمانی طبیعی مانند چوب، سنگ، خاک و غیره به آن دسته موادی گفته می شود که به طور معمول در طبیعت یافت می شوند. اما مصالح فرآوری شده، آن دسته موادی است که با اعمال تغییر روی مواد اولیه موجود در طبیعت یافت می شوند؛ مانند گچ، شیشه و آهک که باحرارت دادن مواد خام طبیعی به دست می آیند.

مصالح ساختمانی مصنوعی هنزا

اما مواد مصنوعی به گروهی از مصالح ساختمانی اطلاق می شود که از ترکیب و ایجاد تغییر و واکنش بین مواد مختلف به دست بشر ابداع شده و به کار گرفته می شود. مانند سیمان پرتلند، بتن آسفالتی و … برای آشنایی بیشتر با این مواد و مصالح ساختمانی نوین می توانید به صفحه محصولات هنزا مراجعه کنید. و همچنین درباره خواص و مزایای هر یک از این محصولات در فرآیند ساخت می توانید با کارشناسان و مشاوران محصولات هنزا در تماس باشید.

اما اینکه برای ساخت ساختمان خود به سمت استفاده از کدام مصالح ساختمانی برویم، پرسش مهمی است که پاسخ متخصصان هنزا به آن این است که اهداف و خواسته های ما تعیین می کند که کدام یک از مصالح ساختمانی را برای ساختمان خود انتخاب کنیم. شکل و ظاهر مصالح ساختمانی به خصوص آن ها که برای پوشش نما استفاده می شوند و همچنین مقاومت و استحکام مصالح در برابر عوامل و فاکتورهای مختلف و همچنین هزینه ها تحمیل شده، سادگی و سهولت نصب و اجرا، ویژگی های محلی و محیطی ساختمان و غیره هر کدام تعیین کننده انتخاب مصالح ساختمانی مورد نظر می باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *