اگر به دنبال راهی هستید که بتوانید یک محوطه از ساختمان یا حیاط یا محیط بیرون و شهری را کفپوش کنید. و برای این کار به دنبال آن متریالی هستید که همی مقاومت و دوام کافی را داشته باشد و پس از مدتی تغییر شکل نداده یا ترک بر ندارد. و هم به دنبال این هستید که علاوه بر آن که از لحاظ ظاهری پر قدرت و ماندگار باشد، از جهت زیبایی نیز دارای استانداردهای لازم باشد، بسیاری از مهندسان سازه به شما کفسازی بتنی را پیشنهاد می کنند.

ای پیشنهاد وقتی قویتر و موثرتر می شود که علاوه بر فاکتورهای گفته شده، سرعت اجرای کار نیز برای شما اهمیت ویژه پیدا کند که در این صورت با توجه به آنجه در نوشته “سرعت بالای اجرای کفسازی بتنی” ذکر شد، کفسازی بتنی گزینه اول شما خواهد بود.

دو روش پیاده سازی کفسازی بتنی
دو روش پیاده سازی کفسازی بتنی

دو روش برای اجرای کفسازی بتنی وجود دارد. روش اول را روش لغزنده گویند و روش دوم را روش ثابت. در این مقاله به توضیح روش لغزنده خواهیم پرداخت. در این روش ماشین انجام کف سازی بتنی در مسیرهایی در یک محوطه که می خواهیم آن را کفپوش کنیم، حرکت می کند. درست مانند قطاری که بر روی ریل هایی در حرکت است.

بتن تازه را در جلوی ماشین کفسازی بتنی می ریزیم و سپس بتن پخش شده و شکل داده می شود و سفت و محکم می شود و به صورت لایه هایی در آمده و شناور می شود و به این تر تیب در یک عملیات مستمر کفسازی بتنی انجام می شود.

برای انجام کفسازی بتنی به این روش نیازمند این هستیم که هماهنگی لازم را بین ریختن بتن و همچنین سرعت رو به جلوی ماشین کفپوش برقرار کنیم تا تمام سطح به اندازه یکسان و یکنواختی مورد کفسازی بتنی قرار گیرد و بخشی دارای بتن بیشتر یا کمتر نباشد.

اگر می خواهید از مزیت های این روش اطلاع کسب کنید راه آن تماس با متخصصان هنزا است و همچنین به شما پیشنهاد ما این است که نمونه های اجرایی این روش را در صفحه کفسازی بتنی هنزا پیگیری کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *