دیگر می توان به جرئت ایران GFRC / ایران GRC را جزو یکی از مصالح ساختمانی پر رونق و جا افتاده در کشورمان به حساب آورد. نشانه آن نیز ساختمان های زیاد در حال ساخت یا اتمام شده است که می بینیم در نمای آن ها از ایران GFRC / ایران GRC  استفاده شده است. به خصوص در مجتمع های بزرگ و ساختمان های لوکس گویا استفاده از ایران GFRC / ایران GRC  به اولویت معماران و طراحان تبدیل شده است.

اما نباید از نظر دور داشت که یکی از مهم ترین ویژگی های جانبی این محصول که اثر زیادی در استقبال از آن داشته است، میزان همسازی و هماهنگی است که ایران GFRC / ایران GRC  در تمامی مراحل، از مواد اولیه و ساخت و تولید گرفته تا اجرا و سپس تخریب و بازیافت با محیط زیست دارد. که البته ما سعی کردیم این موارد را در مقاله ای جداگانه تحت عنوان “اثرات زیست محیطی ایران GFRC / ایران GRC” ارائه کنیم.

همین خصوصیات ایران GFRC / ایران GRC به علاوه آن که به خوبی می توانستیم از ایران GFRC / ایران GRC در معماری های مختلف بهره مند شویم و انواع طرح ها و شکل ها را به آن اعمال کنیم باعث شده است که بناهای خاص که حالت سنتی نیز دارند، برای طراحی از این محصول غافل نشوند. همین مسئله سبب شده که در معماری های بناهای مساجد و مقبره ها و مکان های مذهبی اسلامی که از دیرباز بحث معماری در آن ها از اهمیت فوق العاده ای برخوردار بوده، به استفاده از ایران GFRC / ایران GRC بیندیشند که بتواند باعث ارتقای کیفیت این بناها گردد.

و البته ما در این رابطه سعی کردیم که به تفصیل در مقاله “ایران GFRC / ایران GRC در معماری اسلامی” مسائل مهم و اساسی این حوزه را بیان کنیم. در مقاله گفته شده کشورهایی مانند مالزی، عربستان و ترکیه مثال زده شد که استفاده از ایران GFRC / ایران GRC در آن ها در بناهای مذهبی رونق زیادی پیدا کرده است. اما در این نوشته می خواهیم این مطلب را اضافه کنیم که در کشور ما نیز همین طور است.

یعنی در ایران حدود ده الی بیست سال گذشته به تدریج استفاده از ایران GFRC / ایران GRC رواج پیدا کرده است. که اگر دقیق تر بخواهیم آن را بیان کنیم باید بگویمم که از اواخر دهه هفتاد و اوایل دهه هشتاد شمسی پای ایران GFRC / ایران GRC به کشور ما باز شده است و از آن زمان تا کنون مهندسان و طراحان به وسعت از آن بهره می برند و استفاده می کنند.

اما در آن سال ها به جز چند پروژه معدود دیگر استفاده خیلی زیادی از ایران GFRC / ایران GRC صورت نگرفت. که شاید از جمله دلایل آن نا آشنایی بسیاری از سازندگان و مالکان ساختمان ها و پروژه ها با قابلیت های مختلف این محصول بوده است و یکی دیگر از علل آ را می توان به نا آشنایی تکنسین ها و مجریان ساختمانی با نحوه کار کردن با ایران GFRC / ایران GRC دانست که هر یک به نوبه خود توانست استفاده از این محصول را به تعویق اندازد.

البته دوباره در سال های اخیر استفاده از ایران GFRC / ایران GRC رونق دوباره و جدی گرفته است که می توان جزئیات آن را در گفتگو با متخصصان هنزا پیگیری کنید. همچنین با مراجعه به صفحه ایران GFRC / ایران GRC هنزا می توانید مطالب بیشتری دراین رابطه بیاموزید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *